Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

30 аналітичних матеріалів для бізнес-адвоката

Реклама

1. Закон щодо посилення прав працівників: що нового для роботодавців?

З 27 травня 2022 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників” (надалі - “Закон”), прийнятий Верховною Радою України 12 травня 2022 року.

Законом до низки законодавчих актів України внесені зміни, спрямовані на посилення захисту прав працівників. Зокрема, до:

Кодексу законів про працю України;

Господарського кодексу України;

Закону України «Про колективні договори і угоди»;

Закону України «Про рекламу»;

Закону України «Про соціальний діалог в Україні»;

Закону України «Про зайнятість населення».

Детальніше

2. Особливості регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану

За період дії воєнного стану законодавство, яке регулює земельні відносини, змінювалося неодноразово. Деякі введені на початку дії воєнного стану обмеження законодавець уже встиг послабити, а для певних зумовлених або видозмінених війною правовідносин - передбачив нове регулювання. Розглянемо основні із чинних та потенційних законодавчих змін у цій сфері.

Детальніше

Читайте також: Воєнний стан в Україні: 48 аналітичних матеріалів

3. Як продати нерухомість, якщо втрачено документи на квартиру?

Важливо пам'ятати, що під документами на нерухомість зазвичай маються на увазі:

- технічний паспорт, який містить технічні характеристики нерухомого майна;

- правовстановлюючий документ, який засвідчує право власності (найчастіше, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу або дарування, свідоцтво про право власності на нерухоме майно (приватизаційне).

Детальніше

4. Податкові зміни під час дії воєнного стану: новий Закон

З початку війни законодавець намагався дещо лібералізувати податкове законодавство, створюючи менш обтяжливі умови для ведення бізнесу в країні. Разом з тим, Законом України 2260-IX від 12.05.2022 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану», було вирішено частково повернути звичне адміністрування податків.

Детальніше

Юристи знаходять інформацію про воєнний стан у LIGA360. Окремий блок із законодавчими новаціями, аналітикою й відповідями експертів. Також система доповнена тематичними добірками щодо суду, юстиції, нотаріату під час війни. Замов LIGA360 на спеціальних умовах, щоб слідкувати за змінами щодня.

5. Боротьба з кіберзлочинністю в умовах дії воєнного стану: Закон 2149-IX

Що таке кіберзлочин та в чому його небезпека під час війни?

Детальніше

6. Фіксація збитків від бойових дій рф: поради юристів

В результаті російської військової агресії проти нашої країни і бойових дій багато наших громадян стикнулися з необхідністю фіксування фактів руйнування та пошкодження належного останнім майна.

Детальніше

7. Особливості виконавчого провадження під час воєнного стану

Наказом Міністерство юстиції України від 04.04.2022 № 1310/5 «Деякі питання доступу до автоматизованої системи виконавчого провадження та Єдиного реєстру приватних виконавців України у період воєнного стану» врегульовано питання підключення виконавців до АСВП в умовах воєнного стану.

Детальніше

8. Воєнний стан: чи змінились наслідки невиконання цивільно-правових зобов'язань

Сторони цивільно-правового договору не мають можливості належним чином виконати цивільно-правове зобов'язання, у зв'язку запровадженням воєнного стану в Україні: як діяти стороні договору та чого очікувати?

Детальніше

Усі інструменти для адвоката - у рішенні LIGA360: АДВОКАТ НААУ. Слідкуйте за подіями НААУ, відвідуйте навчальні програми ВША, отримуйте залікові бали в рамках підвищення кваліфікації та доступ до повної бази законодавства, судових рішень, експертної аналітики. Придбайте LIGA360: АДВОКАТ НААУ прямо сьогодні.

9. Призупинення дії трудового договору в умовах воєнного стану: підстави, особливості оформлення та наслідки

Розглянемо реальну ситуацію, що має місце бути на великому підприємстві міста Києва, де з моменту набрання чинності 24 березня 2022 року Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" N2136-IX (в подальшому також - Закон N2136) у роботодавця з'явилася можливість видачі відповідного наказу про призупинення трудових договорів з частиною працівників.

Детальніше

10. Особливості роботи нотаріусів у період воєнного стану

З початку введення воєнного стану на території України нотаріуси здійснюють свої функції з урахуванням низки особливостей.

Детальніше

11. Трудові відносини в умовах воєнного стану: що необхідно знати працівникам та роботодавцям

24 березня 2022 року набув чинності Закон України № 2136-IX "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" від 15 березня 2022 року

Детальніше

12. Мобілізація в Україні 2022: що таке черги мобілізації та хто не підлягає призову?

Так, порядок проведення мобілізаційної підготовки та мобілізації визначений Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» 

Детальніше

13. Закон щодо вдосконалення порядку здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану: основні положення

01.05.2022 року набрав чинності Закон України № 2201-IX від 14.04.2022 року «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення порядку здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану».

Детальніше

14. Закон про націоналізацію майна росіян: що передбачено та на кого поширюється?

Ключовим законом у даній сфері є Закон України № 2116-IX "Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів", що набув чинності 07 березня 2022 року

Детальніше

15. Що змінилося у сфері нерухомості під час воєнного стану з прийняттям Постанови № 480

Після введення воєнного стану в Україні доступ до більшості державних реєстрів був суттєво обмежений, що фактично унеможливило багато операцій на ринку нерухомості. Наразі влада вже почала послаблювати заборони та поступово повертати повноцінне виконання функцій держави. Зокрема, Постановою Кабміну "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо діяльності нотаріусів та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану" від 19.04.2022 р. № 480 (надалі - Постанова №480) внесено низку змін до нормативно-правових актів, що регулюють правила доступу до державних реєстрів та вчинення певних нотаріальних та реєстраційних дій, якими поступово знімається повне блокування роботи державних реєстрів.

Детальніше

Дізнайся актуальний розклад судових засідань в умовах воєнного часу. Перевірити дати важливих засідань й налаштувати моніторинг допоможе LIGA360. Замов сьогодні на вигідних умовах.

16. Особливості спадкування під час воєнного стану

В даній статті викладені особливості, які слід врахувати громадянам в процесі спадкування в період воєнного стану.

Детальніше

17. Порядок звільнення працівників у період воєнного стану

Основним нормативним актом, який вплинув на організацію трудових відносин за час війни є Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Хоча він і не встановив нових умов для розірвання трудового договору, проте напряму вплинув на його порядок та «запропонував» альтернативний варіант.

Детальніше

18. Договори оренди в умовах воєнного часу

Після введення воєнного стану в Україні, одним з актуальних питань стала доля договорів оренди майна, особливо на територіях, де ведуться бойові дії. В першу чергу стали актуальними питання сплати орендних платежів, а також змін до законодавства стосовно оренди в період воєнного часу.

Детальніше

19. Особливості здійснення судочинства в умовах воєнного стану

Умови воєнного стану, у яких вже третій місяць живуть українці, значною мірою впливають на всі правовідносини та інституції в країні.

Детальніше

20. Оплата праці під час війни: роз'яснення юриста

Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (Закон), який набув чинності 24 березня, нагадав про обмеження конституційного права на працю на період воєнного стану. Це право передбачає, серед іншого, право на заробітну плату не нижче за встановлений мінімум і на своєчасне отримання винагороди. І все ж, обмеження далеко не абсолютні, і оптимальний для роботодавців план дій залежатиме від багатьох факторів, від місця ведення діяльності до фактичного становища бізнесу.

Детальніше

Шукаєш правову позицію ВС чи ключові справи ЄСПЛ? Спробуй LIGA360 для юриста та адвоката. Деталі за посиланням.

21. Оподаткування та звітність самозайнятих осіб на період дії воєнного стану

з метою забезпечення підтримки громадян та бізнесу в Україні на період воєнного стану, 15.03.2022 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану».

Детальніше

22. ФОП під час війни: особливості оподаткування та звітності

З початку війни Верховною Радою України було прийнято низку зміни до Податкового Кодексу України щодо питань оподаткування та звітності ФОП. Зміни, що безпосередньо стосуються оподаткування ФОП, було внесено Законами № 2120-ІХ від 15.03.2022№ 2142-ІХ від 24.03.2022№ 2173-ІХ від 01.04.2022№ 2192-ІХ від 14.04.2022.

Детальніше

23. Закон щодо посилення прав працівників: що нового для роботодавців?

З 27 травня 2022 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників”

Детальніше

24. Особливості регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану

За період дії воєнного стану законодавство, яке регулює земельні відносини, змінювалося неодноразово. Деякі введені на початку дії воєнного стану обмеження законодавець уже встиг послабити, а для певних зумовлених або видозмінених війною правовідносин - передбачив нове регулювання. Розглянемо основні із чинних та потенційних законодавчих змін у цій сфері.

Детальніше

25. Удосконалення механізму протидії рейдерству: чи справді зміни будуть ефективними?

12 травня 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон № 2255-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству", який було опубліковано 26 травня 2022 року.

Закон набуває чинності через два місяці з дня його опублікування, окрім деяких положень, що набирають чинності через три й чотири місяці з дня опублікування.

Детальніше

Щоб убезпечити нерухомість від дій шахраїв і "чорних реєстраторів", необхідно контролювати інформацію в Реєстрі речових прав. Поставте на цілодобовий моніторинг будь-які об'єкти вашої нерухомості за допомогою сервісу SMS-Маяк, який миттєво повідомить про початок будь-яких реєстраційних процедур і допоможе вчасно зупинити рейдерське захоплення.

26. Робота судів України в умовах воєнного стану

Верховний Суд зазначив, що навіть в умовах воєнного стану конституційне право людини на судовий захист не може бути обмеженим

Детальніше

27. Примусове вилучення в Україні об'єктів рф та її резидентів. Посилення відповідальності за мародерство

3 березня 2022 року Верховною Радою України прийнято 14 законів України та одну Постанову. Серед прийнятих законів:

- Закон України № 7122 «Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності російської федерації та її резидентів»

- Закон України № 7124 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за мародерство».

Детальніше

28. Виконання договірних зобов'язань та форс-мажор

На сайті Торгово-промислової палати України 28 лютого 20222 року розміщено відповідне повідомлення

Детальніше

29. Воєнний стан та трудові відносини: законодавче регулювання

Питання законодавчого регулювання трудових відносин в період воєнного стану постало для всієї України вперше з часів другої світової війни. Тому наразі необхідно вирішувати багато проблем, пов'язаних з нормативною регламентацією відносин роботодавця та працівника в такий складний період. Розв'язанню первинних питань присвячено цю статтю

Детальніше

30. Як працювати українським компаніям, які мають російських бенефіціарів?

Можна впевнено говорити про те, що з 04 березня 2022 року діяльність українських компаній, бенефіціарними власниками яких є російські громадяни, російські юридичні особи або сама російська федерація, практично паралізована: грошові кошти на їх рахунки переводити заборонено, майно таким компаніям продавати заборонено, відчужувати майно від українських компаній з російськими бенефіціарами на користь інших осіб також заборонено.

Детальніше

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини