На станціях метро можуть з'явитися автоматичні системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій природного і техногенного походження: пожеж, замикань, затоплень, обвалів тощо
Відповідна норма міститься у проекті нового ДБН В. 2.3-7:201Х "Метрополітени".
У проекті ДБН вказано, що споруди та окремі приміщення метрополітену мають бути обладнані автоматичними установками раннього виявлення надзвичайних ситуацій - спеціальними датчиками контролю деформації будівельних конструкцій.
Такі установки дозволять оперативно виявляти поломки і запобігати можливим аваріям. Вони поєднуватимуть процеси виявлення погроз надзвичайної ситуації, спостереження та обробки інформації про поточний стан будівель і споруд метрополітену, інженерних споруд і мереж, а також оперативне надання прогнозованої інформації та оповіщення.
Крім цього, будуть розширені вимоги до пожежної безпеки та пожежогасіння в метрополітенах. Оновлено і вдосконалено системи пожежної сигналізації, оповіщення про пожежу і управління евакуацією людей, системи протидимного захисту та підпору повітря, автоматизації і диспетчеризації протипожежних систем.
Нагадаємо, раніше Мінрегіон запропонував проектувати перехоплюючі автостоянки, будувати автоматизовані парковки і дозволив розміщувати підземні паркінги під закладами харчування, спорту та охорони здоров'я. Також новими ДБН вводиться розробка комплексної схеми транспорту на 30-40 років, межі максимального поширення завалів, щільності населення у забудові, обмеження висоти житлової забудови, забороняється організація парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів, вдосконалено вимоги до проїзду пожежних машин до нових будівель, а також вводиться система підземного і вакуумного збору сміття. Ще планується використовувати світлопроводи для природного освітлення приміщень.
Крім того, вводиться ряд нових будівельних норм, які дозволять проектувати пішохідні переходи з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Вводиться обов'язкове проектування велосипедних доріжок, скасовується обов'язкове проектування сміттєпроводів та порогів у багатоповерхових житлових будинках. Дозволили склити балкони та лоджії вище третього поверху при проектуванні нових і реконструкції існуючих житлових будинків. Крім того, зміниться призначення прибудинкових територій.