Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Розвантажити дороги в центрах міст хочуть за допомогою перехоплюючих стоянок

9 серпня 2018, 17:27
161
1
Автор:
Реклама

На під'їзді до центральних районів великих міст пропонують проектувати перехоплюючі автостоянки.

Такі зміни до ДБН В. 2.3-15: 2007 "Автостоянки та гаражі для легкових автомобілів" ініціював Мінрегіон.

Перехоплюючі автостоянки розташовуватимуться поблизу залізничних станцій, авіаційних терміналів, станцій метро та зупинок громадського транспорту, розташованого на під'їзді до центральної частини міста.

Автостоянки мають знаходитися на відстані не більше 150 м від об'єктів обслуговування. Місткість перехоплюючих автостоянок визначається з урахуванням: до 50 % машино-місць - для тривалого зберігання авто (впродовж дня) і до 25 % - на декілька годин.

Очікується, що таке нововведення сприятиме зменшенню пробок, поліпшенню екологічного стану міст, а також налагодженню транспортного руху.

Мінрегіон вже ввів норму щодо організації перехоплюючих велопарковок біля станцій метрополітену. Кількість місць на таких парковках визначається розрахунком 0,1 % користувачів станції, але не менше 10. Відстань від перехоплюючої велостоянки до входу на станцію не повинна перевищувати 30 м, в обмежених умовах дозволяється розташовувати велостоянку на відстані до 100 м від входу на станцію.

Нагадаємо, раніше Мінрегіон запропонував будувати автоматизовані парковки і дозволив розміщувати підземні паркінги під закладами харчування, спорту і охорони здоров'я. Також новими ДБН вводиться розробка комплексної схеми транспорту на 30-40 років, межі максимального поширення завалів, щільність населення в забудові, орграничение висоти житлової забудови, забороняється організація парковок для автомобілів усередині нових житлових кварталів, вдосконалені вимоги до проїзду пожежників машин до нових будівель, а також вводиться система підземного і вакуумного збору сміття.

Крім того, вводиться ряд нових будівельних норм, які дозволять проектувати пішохідні переходи з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Вводиться обов'язкове проектування велосипедних доріжок, скасовується обов'язкове проектування сміттєпроводів та порогів у багатоповерхових житлових будинках. Дозволили скління балконів та лоджій вище третього поверху при проектуванні нових і реконструкції існуючих житлових будинків. Крім того, зміниться призначення прибудинкових територій.

Зазначимо, з 27 вересня в Україні зміняться правила паркування

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини