Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТОП-10 правових подій тижня

Реклама

1. Київ виключено з переліку територій можливих бойових дій

Наказом від 13 січня 2023 року № 14 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. Згідно з наказом місто Київ виключено із переліку територій можливих бойових дій.

Детальніше

2. До Реєстру арештованих активів надходитимуть електронні примірники судових рішень: АРМА

АРМА наприкінці минулого року завершило нормативне врегулювання інформаційної взаємодії з Державною судовою адміністрацією щодо передачі даних з Єдиного державного реєстру судових рішень до Реєстру арештованих активів.

Детальніше

3. Держслужбовці зможуть виїжджати за межі України виключно у службові відрядження: рішення РНБО

23 січня 2023 року Президент підписав Указ № 27/2023, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 січня 2023 року "Про деякі питання щодо перетину державного кордону України в умовах воєнного стану".

Детальніше

Витрачаєш багато часу на аналіз законодавства? Спробуй найзручніші інструменти legal research в LIGA360. Миттєвий пошук серед мільйонів документів. Для кожного НПА - пов'язана аналітика, законодавство та судові справи. Дізнайся більше переваг за посиланням.

4. Оновлено Держреєстр речових прав на нерухоме майно, Держреєстр обтяжень рухомого майна та АСВП

Державне підприємство «Національні інформаційні системи» поінформувало, що 23 січня 2023 року оновило програмне забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП), Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП), Державного реєстру обтяжень рухомого майна (ДРОРМ).

Детальніше

5. Мін'юст роз'яснив особливості перевірки нотаріусами санкцій

У відповідь на звернення Нотаріальної палати Міністерство юстиції листом № 8085/160181-33-22/8.3.2 роз'яснило певні особливості практичної реалізації положень наказу Мін'юсту від 7 листопада 2022 року № 4990/5.

Детальніше

6. До Цивільного кодексу пропонують повернути презумпцію недостовірності негативної інформації

Народний депутат А. Славицька 24 січня зареєструвала в Парламенті законопроєкт № 8380 "Про внесення змін до статті 277 Цивільного кодексу України щодо визнання інформації недостовірною".

Детальніше

Бізнес не встигає за сучасним ритмом? Автоматизуйте роботу з LIGA360. Моніторте зміни воєнного стану, правові новації, свіжі судові кейси та діяльність ваших контрагентів. Деталі за посиланням.

7. Українці зможуть отримувати судові повістки і на електронні месенджери

Судові повістки, повідомлення та виклики тепер надходитимуть і на електронні месенджери. Відповідний порядок затверджено наказом Державної судової адміністрації від 23 січня 2023 року № 28.

Детальніше

8. ЄСПЛ визнав міждержавну справу «Україна та Нідерланди проти росії» прийнятною

25 січня 2023 року Європейський суд з прав людини оголосив рішення щодо прийнятності міждержавної справи «Україна та Нідерланди проти росії» за № № 8019/16, 43800/14, 28525/20, визнавши її прийнятною, а відтак перейшовши до її розгляду по суті.

Детальніше

9. Кабмін упорядкував умови праці іноземних фахівців

Уряд упорядкував умови праці іноземців та осіб без громадянства в Україні, затвердивши зразки документів, необхідних для отримання чи продовження строку дії відповідних дозволів. Відповідну урядову постанову № 68 було прийнято 24 січня 2023 року.

Детальніше

10. ПАРЄ проголосувала за трибунал над військово-політичним керівництвом росії та білорусі

26 січня Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за трибунал над путіним та лукашенком у Гаазі. Про це повідомив член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко.

Детальніше

Будьте готовими до перевірок контролюючих органів у 2023 році! Модуль "Мистецтво оборони" у LIGA360 надасть відповіді, як захистити бізнес правовим шляхом. Замовте прямо сьогодні.

Читайте також: Юридичний бізнес в Україні: поточний стан та майбутні перспективи

ТОП-5 цікавих рішень Верховного Суду, ухвалених в період воєнного стану

Як перейти на іншу групу єдиного податку?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини