Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін упорядкував умови праці іноземних фахівців

Реклама

Уряд упорядкував умови праці іноземців та осіб без громадянства в Україні, затвердивши зразки документів, необхідних для отримання чи продовження строку дії відповідних дозволів.

Відповідну урядову постанову № 68 було прийнято 24 січня 2023 року.

Зазначеним рішенням урегульовуються та приводяться у відповідність до вимог чинного законодавства норми щодо застосування праці гіг-спеціалістів з числа іноземців та осіб без громадянства за гіг-контрактами.

«Зважаючи, що розвиток IT - один з наших пріоритетів, для забезпечення сталих умов, які сприяли б розвитку галузі, було ухвалено Закон «Про стимулювання розвитку цифрової економіки». Він гарантує стабільність правового режиму Дія Сіті протягом 25 років. Цим рішенням Уряд врегулював правову колізію, дозволивши резидентам Дія Сіті отримувати роботи чи послуги гіг-спеціалістів з числа іноземців та осіб без громадянства за гіг-контрактами без отримання дозволу», - пояснила Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економіки Юлія Свириденко.

Урядовою постановою затверджено:

  • технічний опис бланка дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні;

  • зразок бланка дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні;

  • форму заяви про отримання роботодавцем дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні;

  • форму заяви про внесення змін до дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні;

  • форму заяви про продовження строку дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні.

Документом установлено, що:

  • під час воєнного стану резиденти Дія Сіті можуть отримувати роботи (послуги), які виконуються (надаються) гіг-спеціалістами з числа іноземців та осіб без громадянства за гіг-контрактами, без отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні;

  • бланки дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні, видані до набрання чинності постановою № 68, є чинними протягом строку, на який їх видано;

  • не використані міжрегіональними та регіональними центрами зайнятості Державної служби зайнятості бланки дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні, друк яких здійснено до набрання чинності постановою № 68, є дійсними.

Як рекрутеру перевірити інформацію про кандидата на роботу? LIGA360: HR-Менеджер звіряє дані з 19 реєстрів про всіх громадян України. Санкції, перебування в розшуку, корупційні діяння, судові справи - система вкаже, якщо особа згадується в цих реєстрах. Оберіть своє рішення LIGA360 за посиланням.

Читайте також:

Особливості Дія Сіті під час війни

ІТ-галузь під час війни: Дія.City, оподаткування, ФОП, робота за кордоном

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини