Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Коли висновок експерта визнають неналежним доказом

Реклама

Висновок експерта не є належним та допустимим доказом, якщо у ньому не зазначено, що експерт обізнаний про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок і що він підготовлений для подання до суду.

Відповідне положення міститься у постанові Великої Палати від 18 грудня 2019 року № 522/1029/18.

З текстами судових рішень зручно ознайомитися у VERDICTUM. Замовити тестовий доступ можна тут.

ВП, при вирішення даного питання, виходив з такого.

ЦПК передбачено можливість проведення експертизи на замовлення учасників справи.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/192683_koli-rozdrukovane-listuvannya-viznayut-nenalezhnim-dokazom

Частиною 6 ст. 106 ЦПК зазначено, що експерт, який склав висновок за зверненням учасника справи, має ті самі права і обов`язки, що й експерт, який здійснює експертизу на підставі ухвали суду. Згідно з ч. 5 ст. 106 ЦПК у висновку експерта повинно бути зазначено, що висновок підготовлено для подання до суду, та що експерт обізнаний про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок.

Разом з тим, у висновку будівельно-технічного експертного дослідження 18 серпня 2014 року не зазначено, що експерт обізнаний про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та те, що висновок підготовлено для подання до суду.

Крім того, можливість складання висновку за зверненням учасника справи на момент складання вказаного висновку будівельно-технічного експертного дослідження передбачено ще не було, оскільки така можливість була передбачена з 15 грудня 2017 року - дати набрання чинності такими змінами до ЦПК, в тому числі, в частині викладення ст. 106 цього Кодексу у вищевказаній редакції.

Якщо ви шукаєте юриста для захисту ваших прав у суді, скористайтеся Національним професійним юридичним каталогом Liga:BOOK.

Також читайте:

Які докази враховуються судом: роз'яснює ВС;

Огляд орендованої кімнати без згоди орендаря є незаконним;

Затопили квартиру: як доказати провину сусідів в суді.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини