Мінрегіон вивчає можливість проектування на українських трасах SOS- станцій - спеціальних засобів екстреного зв'язку у разі надзвичайної ситуації на дорозі.
Такі станції екстреного зв'язку потрібні для сповіщення про аварію або поломку на дорозі та виклику техдопомоги, медичної служби або поліції. На станції також може знаходитися аптечка екстреного призначення. Станції мають розташовуватися уздовж трас на відстані від 500 м до 2 км, орієнтовний час очікування приїзду екстреної допомоги може складати до 30 хвилин, технічної допомоги - до години.
Для підвищення безпеки дорожнього руху та зниження аварійності Мінрегион ввів нову норму в ДБН про можливість звуження ширини смуг руху у містах та селах. Окрім цього, забороняється проектувати зупинки громадського транспорту без спеціальних захисних огороджень. Для підвищення рівня безпеки пішоходів вводиться обов'язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих пішохідних переходах через проїзну частину дороги з 4 і більше смугами руху.
Новими ДБН також вводиться розробка комплексної схеми транспорту на 30-40 років, межі максимального поширення завалів, щільність населення у забудові, обмеження висоти житлової забудови, забороняється організація парковок для автомобілів усередині нових житлових кварталів, вдосконалені вимоги до проїзду пожежних машин до нових будівель, а також вводиться система підземного та вакуумного збору сміття.
Крім того, вводиться ряд нових будівельних норм, які дозволять розміщувати підземні паркінги під закладами харчування, спорту, культури та охорони здоров'я, проектувати пішохідні переходи з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Вводиться обов'язкове проектування велосипедних доріжок, скасовується обов'язкове проектування сміттєпроводів та порогів у багатоповерхових житлових будинках. Дозволили скління балконів та лоджій вище третього поверху при проектуванні нових і реконструкції існуючих житлових будинків. Крім того, зміниться призначення прибудинкових територій.