Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

На пішохідних тротуарах не розміщуватимуть кіоски і рекламні конструкції

6 липня 2018, 10:29
353
0
Автор:
Реклама

В Україні вводиться норма про недопущення встановлення тимчасових споруд, рекламних та інших конструкцій на пішохідних зонах тротуарів при будівництві, реконструкції або капітальному ремонті вулиць і доріг.

Відповідна норма міститься в новому ДБН В. 2.3-5: 2018 "Вулиці та дороги населених пунктів", який набуває чинності з 1 вересня 2018 року.

Згідно з новими ДБН, на пішохідних зонах тротуару не допускається встановлення:

- дорожньої огорожі та опор;

- рекламних конструкцій;

- тимчасових споруд (торгових кіосків, павільйонів, лотків, палаток тощо);

- приямків від люків та дощоприймачів;

- сходів та ґанків будинків тощо.

Новий ДБН розроблений на заміну аналогічного ДБН 2001 року і поширюється на нове будівництво, реконструкцію і капітальний ремонт існуючих вулиць і доріг.

У Минрегіоні також зазначають, що для врегулювання цього питання на вже побудованих об'єктах необхідна відповідна законодавча і нормативно-правова база.

Нагадаємо, згідно з цим ДБН пішохідні зони будуть проектуватися з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Також Мінрегіон повідомив про введення обов'язкового проектування велосипедних доріжок, зменшення ширини смуг руху на дорогах, а також про скасування обов'язкового проектування сміттєпроводів і порогів у багатоповерхових житлових будинках, заборону організації парковок для автомобілів усередині нових житлових кварталів, дозвіл розміщувати підземні паркінги під закладами харчування, спорту, культури і охорони здоров'я, введення меж максимального поширення завалів, меж мінімальної і максимальної щільності населення у забудові, висоти житлової забудови, а також затвердив чотири нових ДБН: стосовно установ дошкільної освіти, навчальних закладів, вулиць і доріг, планування і забудови територій. Також заплановано дозволити скління балконів і лоджій вище за третій поверх при проектуванні нових і реконструкції існуючих житлових будинків. Крім того, зміниться призначення прибудинкових територій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини