Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Топ-5 найпопулярніших судових рішень листопада

4 грудня 2018, 09:00
3274
0
Автор:
Реклама

У листопаді 4 з 5 найбільш популярних серед користувачів системи Verdictum рішень вийшли з-під пера суддів Верховного Суду. При цьому два з них - «податкові», а ще одне стосується (вже звично для наших постійних читачів) питань сплати аліментів. Якщо детальніше, то п'ятірка лідерів виглядає так:

1. Постанова Верховного Суду (прийнято колегією суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду) від 15.05.2018 у справі № 234/6207/17, яка набрала 354 перегляди.

У цьому випадку ми знову маємо справу з питаннями призначення аліментів на утримання неповнолітньої дитини. Особливість цієї справи полягає у конкретних обставинах, на які посилався відповідач, заперечуючи проти заявленого у позові розміру аліментів.

У результаті Верховний Суд дійшов висновку, що самі по собі відсутність постійного місця роботи та наявність інших утриманців не звільнять відповідача від обов'язку утримувати дитину.

Більш детально про обставини справи та позицію Верховного Суду ЮРЛІГА писала раніше.

2. Постанова Верховного Суду (прийнято колегією суддів Касаційного адміністративного суду) від 11.09.2018 у справі № 813/4042/17 - 322 перегляди.

Популярність рішення пояснити неважко - воно стосується досить болючого для платників податків питання призначення податкових перевірок. У цьому випадку розглядалася законність призначення перевірки на підставі «неповного надання» відповіді на запит органу ДФС.

Верховний Суд у своєму рішенні зазначив, що перевірку може бути призначено лише в разі відсутності відповіді на запит.

Більш детально з цим та іншими ключовими судовими рішеннями у податковій сфері можна ознайомитися у податковому дайджесті, підготованому експертами KPMG Law Ukraine.

3. Постанова Верховного Суду (прийнято колегією суддів Касаційного адміністративного суду) від 05.11.2018 у справі № 820/1538/17 - 238 переглядів.

Це рішення є предметом інтересу передовсім самих юристів, оскільки стосується питання необхідності сплати ЄСВ адвокатом, що зупинив адвокатську практику.

Верховний Суд, зважаючи на неврегульованість питання на законодавчому рівні, вирішив питання на користь платника податків, встановивши, що ЄСВ у такому випадку адвокатом не сплачується.

Детальніше про обґрунтування позиції ВС можна прочитати в матеріалі ЮРЛІГИ, присвяченому цьому рішенню.

4. Ухвала Новокаховського міського суду Херсонської області від 11.10.2017 у справі № 661/2789/17 - 195 переглядів.

Це досить звичайне та ординарне процесуальне рішення про призначення до розгляду кримінальної справи за звинувачення у вчиненні повторної крадіжки. Привертає увагу до нього хіба що його лаконічність.

5. Постанова Верховного Суду (прийнято колегією суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду) від 28.02.2018 № 647/1683/15-ц - 184 перегляди.

Вказане рішення стосується досить соціально болючої теми - поділу майна подружжя під час розлучення.

Особливість цієї справи полягало у намаганні визнати одного з подружжя таким, що відмовився від свого права власності, на підставі того, що він вже понад рік не користувався квартирою, придбаною під час шлюбу. ВС досить прогнозовано вказав, що підстав для прийняття рішення про припинення права власності у цьому випадку немає.

Детальніше про цю постанову можна прочитати в окремому матеріалі.

Читайте також Топ-5 найпопулярніших судових рішень вересня - 2018 та Топ-5 найпопулярніших судових рішень жовтня - 2018.

Система аналізу судових рішень VERDICTUM від компанії ЛІГА:ЗАКОН - програмно-інформаційний сервіс з інтелектуальним інструментарієм для аналізу судової практики, призначений для юристів та адвокатів. Це система для поглибленого аналізу з акцентом на пошук судових прецедентів у рішеннях судових інстанцій. Не має аналогів на ринку України за своїм інформаційним обсягом, сервісними та пошуковими можливостями.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини