Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Колишню дружину не можна виселити з квартири, придбаної в шлюбі

12 квітня 2018, 10:00
1221
0
Автор:
Реклама

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду, розглянувши справу № 647/1683/15-ц про визнання особи що втратило право користування житлом, роз'яснив, що квартира, придбана в шлюбі є спільним сумісним майном, отже, колишня дружина (яка не проживала в квартирі більше року) є співвласницею вказаної квартири.

Верховний Суд не побачив підстав для задоволення позову колишнього чоловіка про визнання відповідачки такою, що втратила право користування житлом, оскільки положення частини другої статті 405 ГК не поширюються на спірні правовідносини, врегульовані нормами статей 319, 321 ГК.

Ті обставини, що відповідачка була відсутня в квартирі за місцем своєї реєстрації більше року, не свідчать про її відмову від права власності на нерухоме майно і не є опідставою для припинення права власності на нього.

Те, що відповідачка не звернулася до суду з позовом про розділ майна подружжя, не є підставою, з якою закон  пов'язує (визначає) припинення права власності на спільну сумісну власність.

Постанова у справі № 647/1683/15-ц(виробництво № 61-4509св18) було винесено 28 лютого.

Усі рішення судів ви можете легко знайти в Системі аналізу судових рішень VERDICTUMствореною для аналітичної роботи з багатомільйонним масивом судових рішень. Якщо ви ще не користуєтеся системою, то рекомендуємо замовити тестовий доступ або придбати VERDICTUM.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини