Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Топ-5 найпопулярніших судових рішень вересня

1 жовтня 2018, 09:00
1776
1
Автор:
Реклама

П'ятірка лідерів пошукових запитів у системі аналізу судових рішень Verdictum у вересні 2018 року, як зауважив керівник напрямку ЮРЛІГА компанії ЛІГА:ЗАКОН Олександр Попов складається з рішень, що стосуються низки болісних для автовласників, платників аліментів, спадкоємців питань, та виглядає таким чином:

1. Рішення Київського районного суду м. Харкова від 12.03.2018 у справі № 640/129/18  - його запитували 357 разів.

У цьому рішенні висловлено позицію суду, відповідно до якої у разі фіксації порушення правил дорожнього руху в неавтоматичному режимі (у цьому випадку - стоянка у другій смузі руху) співробітники Нацполіції не мають права виносити постанову про притягнення до адміністративної відповідальності на місці скоєння правопорушення. Має бути складено лише протокол про адмінправопорушення, а питання про притягнення до відповідальності - розглянуто за місцезнахожденням відповідного підрозділу Нацполіції.

2. Постанова Верховного Суду (прийнята колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду) від 31.05.2018 у справі № 127/27182/15-К  - 295 разів.

Суд висловив одразу кілька важливих позицій щодо кримінальних проваджень за ст. 263 КК (незаконне поводження зі зброєю). А саме - вкотре наголошено, що необхідною умовою для притягнення до відповідальності за цією статтею є доведення наявності вини у формі умислу. Також вказано, що відсутність спеціального Закону «Про зброю» або іншого подібного не є перешкодою для визначення, чи є поводження зі зброєю незаконним, оскільки слово «закон» у відповідній статті Кримінального кодексу має загальне значення і посилається на все законодавство, що регулює питання обігу та поводження зі зброєю.

3. Постанова Верховного Суду (прийнята колегією суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду) від 15.03.2018 у справі № 401/710/15-Ц - 182 рази

У цій справі розглядалося наболіле для багатьох питання примусового стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги. Специфікою цієї справи є те, що боржник успадкував квартиру, але ще не завершив процедуру оформлення спадщини та права власності на квартиру. Відповідно, він не укладав договору з постачальником послуг централізованого опалення, а також послуг із утримання будинку та прибудинкової території. Саме на підставі цього він доводив відсутність у нього обов'язку сплачувати за відповідні послуги. Суд зазначив, що сам факт прийняття спадщини створює у спадкоємця обов'язки щодо утримання спадкового майна. Тому відсутність договору щодо надання житлово-комунальних послуг не є підставою для відмови у примусовому стягненні заборгованості за фактично спожиті послуги.

4. Цю сходинку посідають одразу два рішення, кожне з яких користувачі запитували 165 разів:

Рішення Балаклійського районного суду Харківської області від 10.06.2016 у справі № 610/1425/16-Ц, яким суд задовольнив вимогу вищого навчального закладу про стягнення компенсації витрат на підготовку за державним замовленням аспіранта, відрахованого з аспірантури за невиконання навчального плану не з поважних причин;

Рішення Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 19.02.2018 у справі № 201/125/18, яке примітне тим, що в досить простій і поширеній справі про розлучення та призначення аліментів на утримання дитини суд дуже професійно та детально обґрунтував свою позицію, використавши навіть рішення ЄСПЛ.

5. Постанова Великої палати Верховного Суду від 23.05.2018 у справі № 629/4628/16-Ц  - 144 рази.

У ній вирішувалося питання про правову природу зобов'язань, що виникають між власником будівлі та власником земельної ділянки, на якій розташовано таку будівлю, за відсутності договору оренди землі. Суд установив, що в такому випадку підлягає застосуванню законодавство, що регулює випадки набуття чи зберігання чужого майна без достатньої правової підстави. Таким майном, на думку суду, є грошові суми, які дорівнюють розміру орендної плати. Отже, відповідна сума може бути стягнена за позовом власника землі.

Система аналізу судових рішень VERDICTUM від компанії ЛІГА:ЗАКОН - програмно-інформаційний сервіс з інтелектуальним інструментарієм для аналізу судової практики, призначений для юристів та адвокатів. Це система для поглибленого аналізу з акцентом на пошук судових прецедентів у рішеннях судових інстанцій. Не має аналогів на ринку України за своїм інформаційним обсягом, сервісними та пошуковими можливостями.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини