Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 1 жовтня дозволено проектувати ліфти з житлового будинку до паркінгу під ним

11 жовтня 2018, 15:42
1828
0
Автор:
Реклама

Набрали чинності зміни до державних будівельних норм (Зміна № 1 у ДБН В.2.3-15:2007 «Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів»), якими дозволено проектувати ліфти з житлового будинку до паркінгу під ним. Відповідна зміна діє з 1 жовтня.

Раніше отримати узгодження на проектування таких ліфтів у житлових будинках було можливо через процедуру відхилення від ДБН.

Відповідно до змін ліфти в паркінг дозволяється розміщувати за умови влаштування протипожежних тамбур-шлюзів з підпором повітря у разі пожежі не менше 20 Па. У підземних гаражах протипожежні тамбур-шлюзи потрібно розміщувати перед шахтами ліфтів, а у наземних - перед виходами до приміщень житлового будинку.

При цьому на першому поверсі будинку не треба передбачати вихід із ліфтів паркінгу до загального ліфтового холу пожежного ліфта.

Сполучення житлових поверхів будинку і підземного паркінгу, що має не більше 2-х підземних поверхів, допускається пожежними ліфтами або такими, що відповідають їх вимогам, з можливістю влаштування зупинок на житлових поверхах.

Нагадаємо, ДБН В.2.3-15:2007 «Автостоянки та гаражі для легкових автомобілів» дозволяє розміщувати підземні паркінги під закладами харчування, спорту і охорони здоров'я. Також новими ДБН вводиться розробка комплексної схеми транспорту на 30 - 40 років, межі максимального поширення завалів, щільність населення в забудові, обмеження висоти житлової забудови, забороняється організація парковок для автомобілів усередині нових житлових кварталів, вдосконалено вимоги до проїзду пожежних машин до нових будівель, а також вводиться система підземного та вакуумного збору сміття.

Крім того, вводиться ряд нових будівельних норм, які дозволять проектувати пішохідні переходи з урахуванням потреб осіб з інвалідністю. Вводиться обов'язкове проектування велосипедних доріжок, скасовується обов'язкове проектування сміттєпроводів та порогів у багатоповерхових житлових будинках. Дозволили скління балконів та лоджій вище третього поверху при проектуванні нових і реконструкції існуючих житлових будинків. Крім того, зміниться призначення прибудинкових територій.

Зазначимо, з 27 вересня в Україні змінилися правила паркування

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини