Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Основні принципи он-лайн просування юридичної фірми

14.41, 4 січня 2012
212
0

Чи може веб-сайт юридичної компанії не лише виконувати роль "візитної картки" фірми в мережі Інтернет, але і бути затребуваним і відвідуваним інформаційно-аналітичним ресурсом? За переконанням Олекса...

Сьогодні 95% ділової інформації європейці шукають саме в мережі Інтернет, тому мати статичний веб-сайт, що оновлюється лише раз в 2-3 місяці для серйозної компанії, - вчорашній день. Окремі великі юркомпании роблять собі не просто веб-сайт, а по суті - інформаційний портал з комплексною інформацією про саму компанію і про її поточну діяльність, про найважливіші зміни, що відбуваються в українській правовій системі.

У оптимальному варіанті веб-сайт юридичної компанії повинен містити наступну інформацію:

- про компанію (історія створення, цілі, спеціалізація, нагороди і так далі);

- про керівний склад: партнерах, радниках, провідних юристах і їх професійних досягненнях;

- практиках;

- про асоціації і недержавні організації, в яких полягає компанія;

- останніх змінах українського і міжнародного законодавства;

- аналітичні огляди і довідки про вплив законодавчих змін на бізнес;

- підбірку публікацій, статей і коментарів юристів компанії в ЗМІ;

- список клієнтів, яких обслуговує або обслуговувала компанія;

- відгуки клієнтів про діяльність фірми;

- контактні дані (телефони, факс, E - mail, Skype і так далі).

Знайомлячись з вищезгаданою інформацією на корпоративному веб-сайті потенційні клієнти формують своє первинне враження про компанію.

Дуже позитивне враження на відвідувачів сайту справляють професійні фотографії партнерів і команди юристів, об'єднані одним корпоративним стилем, а також знімки або віртуальний тур по офісу. З нинішньою пропускною спроможністю інтернет-каналів на сайті цілком можливо розміщувати цікаві інтерв'ю за участю юристів компанії або відеосюжети із заходів, в яких вони беруть участь в якості доповідачів.

Стрічку новин не слід ховати углиб сайту оскільки це не лише головний "двигун" відвідуваності сайту, але і потужний інструмент SEO (пошуковій оптимізації). Ідеально, якщо стрічка новин буде гармонійно вписана в дизайн головної сторінки.

При формуванні стрічки новин слід виходити з того, що від загальної кількості новин, яку ми приймемо за 100%, доля аналітичної і консультаційної інформації не має бути менше 60%, а доля суто корпоративних новин, відповідно, не повинна перевищувати 40%.

Не варто тішити себе думками про те, що корпоративні новини особливо цікаві широкій громадськості. Саме тому, для того, щоб вони були помічені, їх потрібно розміщувати серед якісних аналітичних матеріалів.

Олександр Липськийнезалежний PR- фахівець

Ще одним важливим елементом веб-сайту юридичної компанії є сторінка для отримання зворотного зв'язку - форма за допомогою якої можна безпосередньо поставити питання юристам або керівництву компанії і отримати на нього відповідь, як в публічному, так і в персоніфікованому режимі.

У багатьох компаній є форма для отримання зворотного зв'язку, але далеко не завжди через неї можна отримати конструктивний зворотний зв'язок або отримати його зовсім. Якщо у Вас в компанії немає співробітника, в чиї безпосередні обов'язки входить модерування веб-сайту і обробка запитів, що входять, то оптимальним варіантом для спрощення комунікацій було б вказати в розділі з контактною інформацією електронні адреси ключових співробітників компанії. І ще один важливий момент: навіть маючи форму для зворотного зв'язку, не варто приховувати хоч би 2-3 контактних електронних адреси оскільки є категорія людей, які принципово не користуються подібними формами (у їх числі і багато представників ЗМІ).

Більше того, кваліфікованим і оперативним "зворотним зв'язком" не варто нехтувати і в соціальних мережах, особливо це стосується ділової мережі LinkedIn оскільки європейські бізнесмени для пошуку юридичних радників і консультантів в інших країнах часто користуються саме цією соціальною мережею.

Для того, щоб компанія належним чином була представлена в найбільших світових соціальних мережах Facebook і LinkedIn, бажано створити корпоративну сторінку в кожній мережі і підтримувати її в актуальному стані, а також як можна частіше за мониторить активність на ній. Для посилення комунікаційного ефекту доцільно створити однойменні корпоративні групи.

Безумовно, буде дуже корисно, якщо ключові співробітники компанії не лише додадуть через спеціальну форму у свої Facebook і LinkedIn профілі компанію, в якій вони працюють, але і хоч би, час від часу, будуть від свого імені підтримувати активність на корпоративних сторінках: розміщувати новини, висловлювати свою думку на ті або інші законодавчі зміни, брати участь в дискусіях, ділитися своїми досягненнями і так далі

Щоб відвідувачі корпоративного веб-сайту мали можливість одним кликом поділитися вподобаною ним інформацією зі своїми контактами в соціальних мережах, веб-сайт компанії має бути оптимізований під соціальні мережі: мати соціальні плагины Facebook, LinkedIn, Twitter і, зрозуміло, корисні і цікаві авторські матеріали.

Для підтримки відвідуваності корпоративного веб-сайту за допомогою соціальних мереж необхідно слідувати гранично простим правилам:

- правильно вибрати цільову аудиторію в соціальних мережах (керівники, менеджери, юристи, журналісти ділових видань і так далі);

- налагодити з цільовою аудиторією постійний контакт (нарощувати кількість друзів, формувати групи, пропонувати підписку на новині з корпоративної сторінки і так далі);

- ретельно підбирати публіковану інформацію (щоб вона була цікава цільовій аудиторії);

- не розміщувати і не розсилати малозначиму і не цікаву інформацію, яка не сприйматиметься цільовою аудиторією (подібні пости і розсилки дуже сильно псують враження про компанію).

Олександр Липськийнезалежний PR- фахівець

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему