Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд урегулював питання діяльності ПриватБанку

Реклама

Кабмін затвердив Статут акціонерного товариства комерційний банк "ПриватБанк" та Положення про його наглядову раду.

Відповідну постанову № 594 було затверджено на урядовому засіданні 5 червня 2019 року.

Акціонерне товариство комерційний банк "ПриватБанк" (Банк) є державним банком.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/186185_perevrka-privatbanku-naperedodn-natsonalzats-viznana-protipravnoyu---rshennya-pereglyane-vs

Визначено, що організаційно-правовою формою Банку є акціонерне товариство. Тип акціонерного товариства - приватне.

Єдиним акціонером Банку, якому належить 100 % акцій статутного капіталу Банку, є держава.

Функції з управління корпоративними правами держави в Банку здійснює Кабмін. Він виконує також функції вищого органу Банку.

Банк є юридичною особою приватного права, утвореною відповідно до законодавства.

Банк має право від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав, у тому числі вчиняти правочини (договори, контракти), бути учасником судового процесу (позивачем, відповідачем) у судах, третейських судах, Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України та міжнародних судових інстанціях.

Банк володіє, користується та розпоряджається своїм майном та коштами відповідно до мети і предмета своєї діяльності, передбачених Статутом. Він самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями всім своїм майном та коштами.

ПриватБанк є економічно самостійним і повністю незалежним від органів державної влади і місцевого самоврядування в рішеннях та діях, пов'язаних з його оперативною діяльністю. Він провадить свою діяльність на комерційній основі, набуває, володіє, користується та розпоряджається майном, у тому числі будівлями, спорудами, устаткуванням, інвентарем, фондами та коштами, які належать йому на правах власності.

Банк є універсальним і входить до складу банківської системи України, здійснює інвестування коштів з дотриманням вимог законодавства.

У затвердженому Статуті також визначено мету, предмет та види діяльності; розмір статутного капіталу; засади розподілу прибутків і покриття збитків; принципи управління ризиками та систему внутрішнього контролю; складові внутрішнього та зовнішнього аудиту в Банку; питання значних правочинів і правочинів, щодо яких є заінтересованість, а також конфлікту інтересів.

У затвердженому Положенні про наглядову раду ПриватБанку обумовлено, що вона є колегіальним органом управління Банком, що в межах своєї компетенції здійснює управління Банком, несе відповідальність за забезпечення стратегічного управління ним, а також контролює та регулює діяльність правління Банку для виконання стратегії його розвитку.

Наглядова рада діє в інтересах Банку відповідно до законодавства та здійснює захист прав вкладників, інших кредиторів та акціонера Банку і не бере участі в поточному управлінні ним.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/187600_verkhovniy-sud-styagnuv-z-privatbanku-krimskiy-depozit-v-dolarakh-za-kursom-30

Після визначення Урядом основних (стратегічних) напрямів діяльності ПриватБанку наглядова рада повинна забезпечити розроблення та затвердити стратегію розвитку Банку, потім передати її Мінфіну для внесення Кабміну.

Члени наглядової ради повинні забезпечувати збереження банківської таємниці та інформації з обмеженим доступом, яка стала їм відома у зв'язку з членством в наглядовій раді, зокрема обмежуючи доступ до технічних засобів, які використовуються ними для виконання посадових обов'язків, і несуть відповідальність за розголошення такої інформації.

Постанова набрала чинності 13 липня 2019 року.

Нагадаємо, під час провадження своєї діяльності важливо знати достовірні відомості про свого бізнес-партнера. Поставити його на контроль та переглядати повну карту контрагента можна в зручному сервісі CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини