2 липня Володимир Зеленський підписав Закон № 4323-IX (законопроєкт № 10257) «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо деяких питань адміністративної відповідальності за порушення митних правил, уточнення порядку виконання окремих митних процедур та усунення термінологічних неузгодженостей», поінформувала пресслужба Апарату ВР.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила його 25 березня (детальніше про основні положення).
Документ гармонізує положення Митного кодексу з конституційною практикою та сучасними європейськими підходами у сфері митного правозастосування.
Закон:
розділяє підходи для визначення розміру штрафу залежно від органу, яким він накладається;
змінює підходи щодо обов'язковості конфіскації товарів;
врегульовує питання щодо звільнення від відповідальності волонтерів, які до 1 квітня 2024 року передавали для потреб ЗСУ автомобілі, що були ввезені в режимах транзиту або тимчасового ввезення.
Забезпечте стабільність вашого бізнесу з LIGA360. Дізнайтеся, як ви можете мінімізувати ризики та підвищити рівень правової впевненості з нашим комплексним рішенням:
· Отримуйте найновіші дані про законодавчі зміни та перевірки;
· Аналізуйте вплив регуляторних змін на ваш бізнес для ефективної адаптації і уникнення штрафів;
· Використовуйте детальні звіти, аналітику й експертні матеріали для поліпшення стратегій управління ризиками.
Замовте індивідуальну презентацію LIGA360 та спробуйте наші інструменти на практиці вже сьогодні.
Читайте також: