Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Європарламент закликав підтримати Україну всім необхідним для перемоги над рф

Реклама

Європейський парламент закликав ЄС підтримати Україну всім необхідним, щоб Київ міг виграти війну проти росії. Про це йдеться в резолюції євродепутатів, прийнятій 29 лютого 2024 року.

У тексті, прийнятому 451 голосом «за», 46 «проти» та 49 утрималися, євродепутати підводять підсумки двох років після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. Підкреслюючи, як війна докорінно змінила геополітичну ситуацію в Європі та Крім того, вони вказують на те, що головною метою є перемога України у війні, попереджаючи про серйозні наслідки, якщо цього не станеться. Депутати Європарламенту кажуть, що інші авторитарні режими спостерігають за тим, як це розвивається, щоб оцінити власні можливості для проведення агресивної зовнішньої політики.

"Щоб Київ переміг, не повинно бути «жодних самонакладених обмежень на військову допомогу Україні», а Європарламент підтвердив необхідність надати країні все необхідне для відновлення повного контролю над її міжнародно визнаною територією", - йдеться в повідомленні на сайті Європарламенту.

Євродепутати констатують, що все ще існують величезні відмінності у рівні військової підтримки, яку надають Україні країни-члени ЄС, і закликають зробити необхідні інвестиції в європейську оборонно-промислову базу.

Особливо важливими для України євродепутати вважають складні системи протиповітряної оборони, ракети великої дальності, такі як TAURUS, Storm Shadow/SCALP, різні види артилерії та боєприпасів (зокрема 155 мм), а також безпілотники та зброю для протидії їм.

"Усі союзники ЄС і НАТО повинні підтримувати Україну у військовому плані не менше ніж 0,25% свого ВВП на рік", - кажуть євродепутати.

Також вони закликають країни ЄС негайно розпочати діалог з оборонними компаніями, щоб забезпечити збільшення виробництва та поставок боєприпасів, снарядів та ракет в Україну, які мають бути пріоритетними перед замовленнями з інших третіх країн.

Крім того, вони закликають Палату представників США без будь-яких подальших зволікань прийняти пакет військової допомоги Україні, який давно відкладається.

"Резолюція підкреслює терміновість створення надійного правового режиму, який би дозволив конфіскувати російські державні активи, заморожені ЄС, і використовувати їх для відновлення України та компенсації жертвам війни. Росія має бути зобов'язана виплатити накладені на неї репарації, щоб забезпечити суттєвий внесок у відбудову України", - зазначається в повідомленні.

Євродепутати також закликають ЄС зберегти та розширити свою політику санкцій проти рф та її союзника - Білорусі.

LIGA360 дає змогу перевіряти компанії у світових санкційних списках, зокрема країн ЄС та США, а також санкційних списках України (РНБОУ, АМКУ). Спробуйте інструмент для перевірки токсичних бізнес-зв'язків прямо зараз. Більше про можливості LIGA360 для контролю compliance ризиків - за посиланням.

Вам також буде цікаво: Європарламент схвалив передачу Україні 50 млрд євро допомоги

Україна на шляху до членства в ЄС: які кроки вже позаду і що ще необхідно зробити

ТОП-10 юридичних порад для ведення бізнесу за кордоном

Цікаві судові рішення у спорах з держорганами 2023

Практика реструктуризації кредитних зобов'язань під час війни: що, як і коли

Фінмоніторинг під час війни: що потрібно врахувати?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини