Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рф потрапила у «Чорний список ЄС» для цілей оподаткування

Реклама

Міністерство фінансів України повідомило про рішення Ради Європейського Союзу з економічних та фінансових питань (ECOFIN) щодо включення російської федерації до списку  юрисдикцій, які «не співпрацюють з ЄС для цілей оподаткування» («Чорний список ЄС»).

"Разом із рф у «Чорному списку ЄС»  знаходяться Американське Самоа, Ангілья, Багамські острови, Британські Віргінські острови, Коста-Ріка, Фіджі, Гуам, Маршаллові острови, Палау, Панама, Самоа, Тринідад і Тобаго, Острови Теркс і Кайкос, Віргінські острови США та Вануату", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що до «Чорного списку ЄС» потрапляють юрисдикції, які не виконали рекомендацій ЄС щодо податкової прозорості, справедливого оподаткування та мінімальних стандартів ОЕСР з протидії  розмиванню бази і виведенню прибутку з-під оподаткування (anti-BEPS).

Потрапляння юрисдикції до «Чорного списку ЄС» означає, що країни-члени ЄС можуть застосовувати податкові  та неподаткові «захисні заходи» в операціях з юрисдикціями із зазначеного списку.

До податкових «захисних заходів» відносяться:

- неможливість вирахування витрат, понесених у юрисдикції зі списку;

- правила контрольованої іноземної компанії (CFC), щоб обмежити штучне відстрочення сплати податків для офшорних підприємств,  підприємств із низькоподаткових юрисдикцій;

  - податок у джерела виплати (WHT), щоб усунути неналежне звільнення  від оподаткування або відшкодування;

- обмеження звільнення  від оподаткування дивідендів акціонерів.

"В якості застосування неподаткових заходів свідчить той факт, що певні правила фінансування ЄС тепер прямо посилаються на список, а також кошти з деяких  фінансових інструментів ЄС не можуть спрямовуватися через підприємства в країнах зі списку", - додали в міністерстві.

Також Міністерство фінансів України закликає Міжнародну групу з протидії відмиванню брудних грошей (Financial Action Task Force - FATF) виключити росію зі списку країн-членів FATF та внести її до чорного списку як юрисдикцію з високим рівнем ризику на пленарному засіданні та засіданнях робочих груп, які відбудуться в Парижі 20-24 лютого. 

А ви впевнені у зв'язках бізнес-партнерів? Перевірити наявність російського і білоруського сліду компаній допоможе CONTR AGENT у LIGA360. Замов сьогодні на вигідних умовах.

Читайте також: Європарламент визнав рф державою-спонсором тероризму

Парламентська асамблея НАТО визнала рф країною-терористом

Євродепутати схвалили угоду ЄС про спрощення автоперевезень з Україною

Президент затвердив Угоду про "транспортний безвіз" з ЄС

Україна отримала статус кандидата в члени ЄС: що це означає?

Вступ України до ЄС: переваги для громадян та бізнесу

Що дасть Україні статус кандидата у члени ЄС?

Європейський Союз скасував мита на українські товари: Мінекономіки

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини