Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Конституційний Суд визнав неконституційним абзац 2 статті 485 Митного кодексу України

Реклама

15 червня, Другий сенат Конституційного Суду України ухвалив Рішення у справі за конституційною скаргою Барсегяна Геворка Сенекеримовича та конституційною скаргою Ліненко Наталії Миколаївни щодо відповідності Конституції України статті 485 Митного кодексу України. Про це повідомив відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

Зазначається, що КСУ визнав абзац 2 статті 485 Митного кодексу України таким, що не відповідає Конституції України.

"Автори конституційних скарг просили визнати статтю 485 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495 - за яким штраф обчислюється у фіксованому розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів таким, що не відповідає положенням частини першої статті 41, статті 48, частини другої статті 61 Конституції України", - йдеться в повідомленні.

На їх думку відсутність визначення найнижчої та максимальної межі розміру штрафу, неможливість її зменшення і відсутність альтернативних видів санкцій за вчинення відповідного правопорушення не дають змоги застосовувати цю норму з урахуванням принципу індивідуалізації юридичної відповідальності правопорушника, що суперечить частині другій статті 61 Конституції України.

Також вони вказують на те, що невідповідність санкції статті 485 Кодексу конституційним засадам індивідуалізації юридичної відповідальності порушує встановлені Конституцією України:

  • право особи володіти, користуватися і розпоряджатися власністю (стаття 41);

  • право особи на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло (стаття 48). 

Спеціальна пропозиція LIGA ZAKON для юристів й адвокатів. Тільки в червні отримай -30% на рішення LIGA360: Юрист Професійний. Повна база законодавства й судових рішень стає ще вигіднішою.

Читайте також: КСУ визнав неконституційним пункт 4 частини першої статті 284 КПК

Особливості виконавчого провадження під час воєнного стану

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини