Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні запустили й почали наповнювати реєстр педофілів

Реклама

В Україні запустили й почали наповнювати реєстр педофілів. Поки що реєстр працює в тестовому режимі. Станом на сьогодні в цьому реєстрі вже містяться дані про 171 особу, яка була притягнута до відповідальності та відбуває покарання за сексуальні злочини проти неповнолітніх.

Деталі повідомляє пресслужба Мін'юсту.

Міністерство юстиції разом з органами прокуратури та суду наповнює реєстр, вивчаючи особові справи засуджених за аналогічні злочини, аби навіть після відбуття покарання інформація про них зберігалася у цій базі даних. Користуватися повноцінно таким реєстром можна буде з часом.

Запровадження такого реєстру - один із елементів цифровізації. За словами заступниці Міністра юстиції України Олени Висоцької, усі європейські країни пішли таким шляхом. Є багато успішних прикладів, як функціонує реєстр педофілів, і що він - дійсно важливий, щоб захистити дітей. Під час створення та запуску реєстру вивчався досвід інших держав - США, Канади, більшості європейських країн, зокрема Норвегії, де функціонує одна з найкращих «в'язничних систем».

«Природою цього реєстру є те, щоб убезпечити, наприклад, навчальні заклади, або лікувальні заклади, або інших людей, які працюють з групами дитячих колективів, від того, щоб взяти таку людину на роботу», - роз'яснила Олена Висоцька.

Вона додала, що у реєстру є також інші призначення: «Вони стосуються всієї правоохоронної системи. Доступ до таких реєстрів матимуть всі наші правоохоронці. Тому реєстр важливий, хоч і складний в наповненні».

Водночас зараз існує багато нормативних перепон щодо наповнення реєстру. Як повідомила Олена Висоцька, йдеться, наприклад, про те, що не можна засуджену за певною статтею особу внести у такий реєстр, доки не буде ухвали суду відносно цієї людини, в якій прямо буде передбачено внесення даних про таку особу в реєстр.

«Це - певний захист прав людини. Абсолютно цивілізований крок. Але він дещо ускладнює реалізацію цього проекту», - додала пані Висоцька.

Вона зазначила, що в цілому у суду зазвичай немає підстав не ухвалити відповідне рішення, якщо в людини була судимість за статтями, які пов'язані зі статевою свободою малолітніх.

Нагадаємо, в Україні діє Закон № 409-IX (набрав чинності 16 січня 2020 року), який передбачає впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи (детальніше).

Як швидко знаходити судові справи? У LIGA360 є більше 20 фільтрів для пошуку. Інстанції, регіони, імена суддів, форми судочинства - укажіть параметри, що цікавлять саме вас. Замовляйте тест-драйв прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини