Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Через три місяці інформацію про всіх педофілів можна буде знайти в реєстрі

Реклама

Сьогодні, 16 січня, набув чинності Закон № 409-IX щодо впровадження Єдиного реєстру осіб засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої чи малолітнього.

З текстами законопроектів зручно ознайомитися у відповідному модулі ІПС ЛІГА:ЗАКОН. З іншими пропозиціями можна ознайомитися тут.

Впроваджено Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього, який має стати запобіжником для повторення (рецидиву) таких злочинів через певну поінформованість осіб, на яких законом покладено обов'язки з виховання малолітнього (малолітньої).

Також встановлюється адміністративний нагляд за відповідною категорією засуджених осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

https://jurliga.ligazakon.net/news/192195_vlasti-khotyat-sdelat-sud-prisyazhnykh-effektivnym

Законом посилено відповідальність за злочини, передбачені ст. 152, 153 КК, вчинені щодо особи, яка не досягла 14 років, незалежно від її добровільної згоди, особою яка раніше вчиняла такі злочини (у разі їх повторності) - до довічного позбавлення волі.

До реєстру вносяться відомості щодо прізвища, імені, по батькові засудженого, дати народження, місця проживання чи перебування, злочину, за який його було засуджено, виду кримінального покарання, який до нього був застосований, інформацію про фактично відбуте ним покарання, а також про порушення правил адміністративного нагляду.

Інформація про особу вноситься до реєстру на підставі обвинувального вироку суду, який набрав законної сили. У разі якщо особа вчинила злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи до створення реєстру, інформація про таку особу вноситься до реєстру на підставі ухвали суду за місцем проживання такої особи або місцем відбування нею покарання за клопотанням прокурора.

Відповідні зміни внесено до:

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189005_zelenskiy-naklav-veto-na-zakon-pro-khmchnu-kastratsyu-pedoflv

- Кримінального кодексу;

- Кримінального процесуального кодексу;

- Кримінально-виконавчого кодексу;

- Закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Крім того, Міністерству юстиції доручено протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом розробити положення про Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи.

Генеральному прокурору доручено протягом трьох місяців з дня початку роботи Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, здійснити заходи щодо включення до реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи до створення такого реєстру.

Якщо ви шукаєте юриста для захисту ваших прав у суді, скористайтеся Національним професійним юридичним каталогом Liga:BOOK.

Нагадуємо, що впровадження реєстру не одразу отримало підтримку з боку влади. Попередній Закон щодо створення реєстру(проект № 6449) після його прийняття Верховною Радою ветував Президент.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини