Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Плутанина з юрисдикцією спору порушила право людини на справедливий суд: ЄСПЛ

Реклама

Коли суди відмовляються від розгляду спору, посилаючись на відсутність територіальної юрисдикції, людина не має можливості реалізувати своє право на доступ до суду.

На це звернув увагу Європейський суд з прав людини у справі «Воронков проти Росії» № 2 (№ 10698/18), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Валерій Воронков звернувся до районного суду з позовом проти роботодавця з вимогою виплатити заборговану зарплату та вимагаючи підтвердження існування трудових відносин.

Але, розглядаючи позов, суддя встановив, що справа має розглядатися в суді іншого району, де була розташована компанія-відповідач.

Втім, суд іншого району також не побачив своєї територіальної юрисдикції, вказавши, що компанія не була розташована в його районі. Він указав на той район, суд у якому вже відмовився розглядати позов.

Тоді В. Воронков звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він стверджував про порушення його права на доступ до суду.

Суд у Страсбурзі констатував порушення статті 6§1 Конвенції, втім не присудив сатисфакції - заявник не подавав вимог у цій частині.

Слідкуєте за справами ЄСПЛ? Скористайтесь системою LIGA360: Юрист. Тут зібрано 60 тис. рішень ЄСПЛ з автоперекладом українською мовою, є короткі огляди. Справу легко знайти завдяки інтелектуальному пошуку, і до неї видаються пов'язані судові рішення. Спробуйте LIGA360: Юрист просто сьогодні.

Читайте також:

Захист права власності та державна реєстрація прав на нерухомість: практика Верховного Суду

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини