Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Пріоритет статуту над Законом «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» припинився автоматично: ВС

Реклама

Суть справи: у липні 2019 року учасники ТОВ звернулися до господарського суду з позовом про визнання недійсними окремих пунктів статуту ТОВ (у редакції від 7 липня 2016 року), зокрема, щодо підстав та порядку виключення учасника з ТОВ,  встановлення кваліфікованої більшості голосів для прийняття рішення на загальних зборах учасників, повноважності ради засновників.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що спірні пункти статуту не відповідають вимогам ст. ст. 29, 33, 37 Закону "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю", який набрав чинності 17.06.2018, порушують корпоративні права позивачів.

Господарський суд позов задовольнив. Апеляційний господарський суд рішення суду першої інстанції скасував і прийняв нове рішення, яким у задоволенні позову відмовив.

Залишаючи постанову апеляційного господарського суду без змін, колегія суддів КГС ВС наголосила на такому.

Відповідну постанову у справі № 922/2200/19 ВС прийняв 10.06.2020. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Тестовий доступ в систему можна оформити тут.

Статут юридичної особи за змістом ч. 2 ст. 20 ГК є актом. Підставою для визнання акта, в тому числі статуту, недійсним є його невідповідність вимогам чинного законодавства.

Пунктом 3 глави VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» встановлено річний строк, протягом якого застосовуються положення статуту товариства, навіть якщо вони не відповідають вказаному Закону, за умови, що вони відповідають законодавству станом на день набрання чинності Законом України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Після закінчення зазначеного річного строку такий пріоритет статуту над Законом автоматично припиняється і положення статутів, які не відповідають зазначеному Закону, не застосовуються. Натомість застосовуються норми Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Суд апеляційної інстанції, встановивши, що оскаржувані положення статуту відповідають законодавству, чинному на момент його затвердження, а станом на момент звернення позивачів з позовом положення статуту, які не відповідають вимогам Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», в силу цього Закону не застосовуються, а також встановивши, що позивачі не довели порушення їхніх прав та охоронюваних законом інтересів спірними положеннями статуту товариства, обґрунтовано відмовив у задоволенні цього позову.

Про це повідомив на сайті ВС.

Читайте також:

З якого моменту у спадкоємця з'являється обов'язок оплачувати комунальні послуги: рішення ВС

Суд не може самостійно оцінювати схожість торговельних марок: рішення ВС

Телефонний дзвінок не є підставою для вимушеної зупинки авто: рішення ВС

Усі найважливіші інструменти для роботи юрисконсульта в одному комплексному рішенні від ЛІГА:ЗАКОН - LIGA360!

- Перевірки бізнес-партнерів 24/7

- Алгоритми дій у різноманітних сферах діяльності

- Запобігання ризикам у разі перевірок контролюючих органів

Спробуйте зі знижкою 30 % уже сьогодні!

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини