Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набув чинності Закон про скасування штрафних балів

Реклама

Сьогодні, 14 травня, набув чинності Закон № 566-IX "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо штрафних балів", яким виключено положення щодо застосування штрафних балів як одного з видів адміністративних стягнень. Документ був офіційно опублікований 13 травня. Депутати прийняли його 24 квітня.

Бажаєте першими отримувати сповіщення про прийняття законів? Налаштуйте віджет smart-сигнали в екосистемі LIGA360. Щоб отримати тестовий доступ - переходьте за посиланням.

Документом виключені з КУпАП норми щодо дії адміністративного стягнення у виді штрафних балів, що накладається на громадян за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі. Зокрема, це стосується п. 2-1 ч. 1 ст. 24, ч. 2 ст. 27, ст. 27-1, а також абзаців 2 ч. 1 та 2 ст. 122 КУпАП.

Відповідно до попередньої редакції ст. 27-1 КпАП штрафні бали були стягненням, що накладалося на громадян за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі.

Зокрема, це стосувалось адміністративних правопорушень, передбачених ст. 122 КпАП, у тому числі:

- перевищення встановлених обмежень швидкості дорожнього руху транспортних засобів;

- порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг;

- порушення правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів;

- ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах;

- порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками тощо.

Відповідно до попередньої редакції ст. 27 КпАП, застосування штрафних балів передувало застосуванню адміністративного стягнення у виді штрафу.

Зазначається, що ситуація, за якої особа не несе відповідальності за неодноразові порушення законодавства у сфері безпеки дорожнього руху не лише не сприяє дотриманню учасниками дорожнього руху встановлених правил, а навпаки, створює почуття безкарності та спонукає до наступних порушень. Це прямо протирічить положенням ст. 23 КпАП, відповідно до якої адміністративне стягнення застосовується, зокрема, з метою запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Рекомендуємо ознайомитись: Цікаві рішення Верховного Суду щодо відповідальності водіїв

Зверніть увагу, що калькулятор штрафів тепер відкритий усім клієнтам ЛІГА:ЗАКОН. Детальніше тут.

Читайте також:

Надання адвокату гонорару готівкою можна підтвердити будь-яким документом: ВС

Як довести вступ у володіння чи управління спадковим майном: роз'яснення ВС

Верховний Суд роз'яснив, коли адвокат не зможе стягнути оспорюваний гонорар

Виключно адвокати і прокурори можуть представляти держоргани в судах: ВС

Верховний Суд роз'яснив, чи можна успадкувати неоформлену нерухомість

Незамінний інструмент для роботи адвокатів та юристів! Система аналізу VERDICTUM містить 85 млн судових рішень з господарських, цивільних, кримінальних та адміністративних справ, відображає історію проходження справ та подібні рішення. Швидко аналізуйте правові позиції Верховного Суду, моніторте розклад судових засідань та завантаженість суддів. Тільки зараз у вас є можливість придбати VERDICTUM зі знижкою -20 % (знижка діє тільки у травні).

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини