Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Конституційний Суд прийняв рішення у справі про неконституційність ліквідації ВСУ

Реклама

Сьогодні, 18 лютого, Конституційний Суд України ухвалив рішення у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції окремих положень пунктів 4, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 17, 20, 22,23, 25 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року № 1402-VІІІ.

Відповідне повідомлення з'явилось на сайті КСУ.

Декілька інтернет-видань написали про те, що Конституційний Cуд визнав неконституційними положення про ліквідацію ВСУ та конкурс для суддів ВС. При цьому всі вони посилаються на власні джерела в КСУ.

Однак, зазначимо, що тексту відповідного рішення поки немає.

Як тільки відповідне рішення з'явиться, його легко можна буде знайти в ІПС ЛІГА:ЗАКОН, оформивши тестовий доступ за посиланням.

Читайте також: юрисдикція спору у справі про недоотримання пенсії: висновок Великої Палати ВС

Заступник голови правління в Центрі політико-правових реформ, Роман Куйбіда, на своїй сторінці у Facebook написав про те, що може означати можливе рішення КСУ про визнання неконституційною ліквідації Верховного Суду України у 2016 році.

На його думку, це, зокрема, може бути свідомим витоком. «Якщо остаточний текст ще не підписаний суддями, то цей витік може використовуватися, щоб відстежити реакцію і врахувати її у мотивувальній частині», - припустив Роман Куйбіда.

Також він припускає: «Якщо інформація про рішення відповідає дійсності, то наслідки можуть бути такі (це теж припущення, бо текст рішення не оприлюднено, можливо, його ще немає):

- в Україні немає двох верховних судів - Верховного Суду України (діяв як суд до 14.12.2017) і нового Верховного Суду (почав діяти з 15.12.2017), а є один Верховний Суд, той самий, який раніше називався Верховний Суд України. Ймовірно називати Верховний Суд "новим" уже не доведеться;

- судді Верховного Суду України, які не проходили або не виграли у конкурсі до Верховного Суду (їх, здається, 12), вважаються суддями Верховного Суду (без конкурсу), але все одно мають пройти кваліфікаційне оцінювання на підтвердження відповідності займаній посаді. Щоправда, виникне питання, куди саме вони підуть працювати - в який саме касаційний суд у складі Верховного Суду (ймовірно це питання до законодавця);

- інших суддів Верховного Суду це рішення, мабуть, не зачепить;

- будуть технічні проблеми з реєстрацією, бо наразі ми маємо дві юридичні особи (Верховний Суд України і Верховний Суд) і там значаться різні керівники. Має залишитися одна. Як це технічно зробити - дуже складне питання;

- судді Верховного Суду, включаючи й «нових» суддів з числа суддів Верховного Суду України, повинні будуть пройти ще один добір за законом 193, який передбачає скорочення складу Верховного Суду принаймні до 100 суддів. Звісно, якщо це положення не буде визнано неконституційним в межах іншого провадження, яке є в Конституційному Суді».

Читайте також:

КСУ скасував умови прийняття громадян до житлово-будівельного кооперативу

КСУ дав зелене світло зменшенню кількості нардепів

ЛІГА:ЗАКОН знає, як полегшити життя адвокатів. Ми підготували комплексне рішення, яке дозволяє швидко знайти судові рішення, переглядати розклад судових засідань та завантаженість суддів, а також відслідковувати інформацію про контрагентів (фігурантів справ) та ставити їх на моніторинг. Скористатись пропозицією можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини