Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Термін роботи переведених суддів планують подовжувати

Реклама

31 січня 2020 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект № 2823 щодо відрядження суддів в порядку тимчасового переведення судді до іншого суду.

З текстами законопроектів зручно ознайомитися у відповідному модулі ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити повнофункціональний тестовий доступ можна тут.

Відповідні зміни вносяться до Закону "Про судоустрій і статус суддів".

Законопроектом передбачено право Вищої ради правосуддя продовжити строк відрядження судді до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, але не більше ніж на один рік, за зверненням голови суду у якому суддя перебував у відрядженні та заяви судді на продовження такого строку. Доповнено положення, що суддя, строк відрядження якого закінчився, або щодо якого Вищою радою правосуддя винесено рішення щодо дострокового закінчення відрядження, повертається на роботу до суду, з якого був відряджений.

Як зазначено у пояснювальній записці, Вищою кваліфікаційною комісією суддів у 2019 році було внесено 39 подань про відрядження суддів до іншого суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя, з яких 37 були підтримані Вищою радою правосуддя.

На даний час 26 суддів продовжують здійснювати правосуддя на підставі рішень про відрядження у 20 місцевих та апеляційних судах. У провадженні цих суддів перебуває велика кількість судових справ.

Проте, ближчим часом закінчується строк відряджень відповідних суддів, який згідно чинної редакції ст. 55 Закону "Про судоустрій і статус суддів" становив не більше 1 року.

Приймаючи до уваги вищенаведене, виникла обґрунтована необхідність у продовженні строку відрядження суддів для забезпечення доступу до правосуддя громадян у вказаних судах.

Актуальне законодавство, правова картина дня, шаблони договорів, ситуації для юриста та судова практика завжди доступні у системах ЛІГА:ЗАКОН. Замовити повнофункціональний тестовий доступ можна тут.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини