Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Працедавець не може затягувати процес поновлення на роботі незаконно звільненого співробітника

Реклама

Законодавець передбачає обов'язок роботодавця добровільно і негайно виконати рішення суду про поновлення на роботі працівника в разі його незаконного звільнення. Роботодавець зобов'язаний видати відповідний наказвідразу після оголошення рішення суду незалежно від того, чи буде це рішення оскаржуватися.

Відповідне положення міститься у постанові ВП ВС від 8 листопада 2019 по справі № 711/8138/18.

З повним текстом судового рішення зручно ознайомитися у VERDICTUM. Замовити тестовий доступ можна тут.

Відповідно до ст. 235 КЗпП у разі звільнення без законної підстави або незаконного переведення на іншу роботу працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір. Рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника підлягає негайному виконанню.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189051_pratsvnika-ne-mozhna-zvlniti-pd-chas-vdpustki-rshennya-ksu

Ст. 65 Закону "Про виконавче провадження" встановлено, що рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника виконується невідкладно в порядку, визначеному ст. 63 цього Закону. Рішення вважається виконаним з дня видання відповідно до законодавства про працю наказу або розпорядження про поновлення стягувача на роботі та внесення відповідного запису до трудової книжки, після чого виконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

Законодавець передбачає обов'язок роботодавця добровільно і негайно виконати рішення суду про поновлення на роботі працівника в разі його незаконного звільнення. Цей обов'язок полягає в тому, що роботодавець зобов'язаний видати наказ про поновлення на роботі відразу після оголошення рішення суду незалежно від того, чи буде це рішення суду оскаржуватися. У разі невиконання цього обов'язку добровільно рішення суду підлягає виконанню у примусовому порядку.

Якщо ви шукаєте юриста для захисту ваших прав у суді, скористайтеся Національним професійним юридичним каталогом Liga:BOOK.

Як вже писала ЮРЛІГА, подвійна оплата при роботі у вихідний здійснюється не завжди.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини