Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Хто і як контролюватиме азартні ігри в Україні

Реклама

Сьогодні, 16 січня, на ранковому засіданні Верховна Рада прийняла за основу проект Закону № 2285-д про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор.

Відповідне рішення підтримали 260 нардепів.

З текстом законопроекту можна ознайомитися у відповідному модулі ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити тестовий доступ можна тут.

Законопроектом пропонується визначити правові засади здійснення державного регулювання господарської діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні, визначити правові, економічні, соціальні, організаційні умови їх функціонування, спрямовані на реалізацію і забезпечення реалізації прав і законних інтересів громадян, підтримку охорони здоров'я, спорту та культури.

Проектом передбачається покарання осіб, які приймають ставки у лотерею від осіб, які не досягли 18 років. Вчинення цього злочину тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн - 3 400 грн).

Ці ж дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення - тягнуть за собою накладення штрафу від 250 до 550 НМДГ (4 250 грн - 8 500 грн).

Проект передбачає запровадження системи ліцензування діяльності у сфері азартних ігор з диференційованим розміром плати за ліцензії залежно від виду діяльності, розташування грального закладу тощо.

Організація та проведення азартних ігор без ліцензії каратиметься позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років, з конфіскацією грального обладнання та приміщень, що належать та/або використовується таким організатором азартних ігор.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/192242_vlasnikv-grovikh-avtomatv-zobovyazhut-platiti-10--vd-pributku-proekt

Впроваджується відповідальність за бездіяльність працівника правоохоронного органу щодо незаконних азартних ігор, тобто умисне з корисливих мотивів чи в інших особистих інтересах або в інтересах третіх осіб невжиття передбачених законодавством заходів за заявою (повідомленням) про вчинення незаконної організації та проведення азартних ігор або приховування ним незаконної організації та проведення азартних ігор, - карається позбавленням волі на строк від 7 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Встановлюються заборона реклами азартних ігор, організаторів азартних ігор та лотерей.

Законопроектом передбачається, що регулювання у сфері азартних ігор здійснюється спеціальним органом - Комісією з розвитку та регулювання азартних ігор, що підпорядкований Кабінету Міністрів . До компетенції Комісії відноситься ліцензування організаторів азартних ігор, ведення відповідних реєстрів, встановлення вимог щодо сертифікації відповідного грального обладнання.

Законопроектом запроваджується система онлайн моніторингу, що дозволить здійснювати державний контроль за діяльністю організаторів азартних ігор шляхом отримання даних від грального обладнання організаторів азартних ігор, які підключені до єдиної системи.

Законопроект передбачає створення в Державному бюджеті України спеціального Фонду для підтримки медицини, спорту та культури.

Якщо ви шукаєте юриста для захисту ваших прав у суді, скористайтеся Національним професійним юридичним каталогом Liga:BOOK.

Нагадуємо, що 19 грудня народні депутати не проголосували за прийняття законопроекту № 2285 про легалізацію грального бізнесу в цілому. На наступний день Кабмін прийняв розпорядження № 1325-р, виключивши можливість розповсюдження грального бізнесу під виглядом державних лотерей і почавши масову боротьбу з незаконним гральним бізнесом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини