Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховний Суд вимагав у споживача сплатити судовий збір, касаційну скаргу прийняв інший суддя

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/186840_spozhivach-zvlneniy-vd-sudovogo-zboru-u-sporakh-z-fondom-garantuvannya-vkladv

Один з суддів Касаційного цивільного суду залишив без руху для сплати судового збору касаційну скаргу на державного виконавця у провадженні, де боржником є банк, що ліквідується.

Оскільки виявлені суддею недоліки не були усунуті, скаргу повернули заявнику, який вважав себе звільненим від сплати судового збору Законом "Про захист прав споживачів".

Відповідна ухвала у справі № 761/24136/15-ц була винесена 20 грудня.

Разом з тим, повторно подана касаційна скарга була прийнята після перерозподілу іншим суддею, який поновив строк на оскарження, визнавши причини запізнення поважними.

"Перевіривши матеріали касаційного провадження, суд дійшов висновку про поважність причин пропуску строку на касаційне оскарження, а тому заява про поновлення строку на касаційне оскарження підлягає задоволенню", зазначено в ухвалі від 3 січня 2020 року.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/186840_spozhivach-zvlneniy-vd-sudovogo-zboru-u-sporakh-z-fondom-garantuvannya-vkladv

Цей суддя дійшов висновку, що заявник таки звільнений від сплати судового збору в силу вимог закону, зокрема й за звернення до суду з касаційною скаргою. Така пільга передбачена частиною третьою статті 22 Закону "Про захист прав споживачів". Крім того, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 21 березня 2018 року у справі N 761/24881/16-ц зазначила, що споживач фінансових послуг звільняється від сплати судового збору на всіх стадіях цивільного процесу.

Всі судові рішення. прийняті конкретним суддею, можна знайти у VERDICTUM. Замовити тестовий доступ можна тут.

Зі ставками судового збору на 2020 рік можна ознайомитись тут.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини