Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Набули чинності податкові зміни у зв'язку з ратифікацією FATCA

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190498_rada-ratifkuvala-fatca--zmnit-podatkoviy-kodeks

В кінці грудня набули чинності зміни, запроваджені у зв'язку з ратифікацією міжурядової угоди з США для поліпшення виконання податкових правил й застосування положень Закону США "Про податкові вимоги до іноземних рахунків" (FATCA).

1. 27 грудня 2019 року набув чинності Закон № 322-IX, яким у законах "Про банки і банківську діяльність" та "Про депозитарну систему України" визначено випадки правомірного обміну інформацією з США. Порядок розкриття Україною інформації про резидентів США встановить Нацбанк і комісія (остання - за погодженням з Мінфіном та ДПС).

2. В свою чергу, 29 грудня набув чинності Закон № 323-IX, яким внесено зміни у Податковий кодекс.

Встановлено обов'язок фінансового агента перевіряти та встановлювати, резидентом якої держави є власник або контролер власника фінансового рахунка.

Визначено поняття підзвітного рахунку - це фінансовий рахунок, власником якого є:

- фізична особа - нерезидент;

- юридична особа - нерезидент або представництво нерезидента - юридичної особи;

- юридична особа, яка не є фінансовим агентом та кінцевим бенефіціарним власником (контролером) якої є фізична особа - нерезидент.

Власником підзвітного рахунка вважається будь-яка особа, яка:

а) звертається за наданням послуг до фінансового агента;

б) користується послугами фінансового агента;

в) є стороною договору (для фінансових агентів, перелік яких встановлений відповідним регулятором ринків фінансових послуг, у межах повноважень, визначених статтею 21 Закону "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", а також у випадках, передбачених статтею 64 Закону "Про банки і банківську діяльність").

Для цілей Кодексу до фінансових рахунків включаються банківські рахунки, рахунки у цінних паперах, інші види рахунків, договори, які відповідають критеріям, визначеним міжнародним договором, що містить положення про обмін інформацією для податкових цілей, або укладеним на його підставі міжвідомчим договором.

Також встановлено особливості подання звітності за підзвітними рахунками.

Відповідальність

Неподання, подання з порушенням встановленого строку, подання не в повному обсязі або з недостовірними відомостями, або з помилками фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки тягнуть за собою накладення штрафу у 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

Актуальний розмір МЗП можна дізнатись у модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, скориставшись тестовим доступом.

Сплата такого штрафу не звільняє фінансового агента від обов'язку подання звіту про підзвітні рахунки.

Штраф не застосовується у разі, якщо недостовірні відомості або помилки у звіті про підзвітні рахунки виникли з незалежних від фінансового агента причин та/або у зв'язку з поданням власником фінансового рахунка недостовірної інформації, за умови що фінансовий агент:

- вживав обґрунтованих та належних у відповідних умовах (обставинах) заходів для проведення перевірки статусу податкового резидентства власників фінансових рахунків та кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) таких власників фінансових рахунків;

- своєчасно повідомив податківців про подання власником фінансового рахунка недостовірних даних.

Нагадуємо, про можливе застосування США санкцій до вашого контрагента можна дізнатись за допомогою системи моніторингу CONTR AGENT. Почати пошук можна тут.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини