Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суд скасував стару заборону на продаж алкоголю вночі, але втамувати душу все одно не можна

26 листопада 2019, 16:49
1287
0
Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/162359_u-kiv-mozhna-kupiti-alkogol-vnoch

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду залишив в силі рішення ОАСК та апеляції про  скасування обмеження на продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива з 23:00 до 10:00, встановленого  рішенням Київської міської ради від 22.09.2016 № 19/1023.

У постанові від 7 жовтня 2019 року, з повним текстом якої можна ознайомитись у VERDICTUM, викладено наступну правову позицію.

В 2016 році сільські, селищні та міські ради мали повноваження встановлювати в межах відповідної адміністративної території заборону або обмеження продажу пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та куріння тютюнових виробів лише на час проведення масових заходів.

https://jurliga.ligazakon.net/news/151572_vstupil-v-silu-zapret-na-nochnuyu-prodazhu-alkogolya-v-kieve

Ні Законом № 481/95-ВР, ані іншими законами та нормативно-правовими актами органам місцевого самоврядування не надавались повноваження запроваджувати такі заходи, як заборона реалізації пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у стаціонарних об'єктах торгівлі у певний період часу.

Київрада намагалась послатись на положення статті 24 Закону № 4004-XII "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"   . Однак колегія суддів відкинула цей аргумент, оскільки рішення не приймалося на виконання функцій контролю за додержанням правил тиші, будь-які правила додержання тиші або заборони чи обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, не встановлювалися і при прийнятті оскаржуваного рішення вказаний Закон взагалі не застосовувався.

https://jurliga.ligazakon.net/news/169772_mestnye-organy-smogut-zapreshchat-prodazhu-alkogolya

Разом з тим, чинна редакція Закону про місцеве самоврядування дозволяє місцевим радам обмежувати продаж алкоголю в певний час. Що і Київрада і зробила в 2018 році.

Юристи, що обслуговують рітейл, можуть створити свій сайт-візитівку в Національному юридичному каталозі України Liga:BOOK. Про переваги реєстрації в каталозі  читайте тут. Зареєструватись можна за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини