Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прокурора зобов'яжуть письмово повідомити адвоката про нові обставини злочину, які стали підставою для зміни обвинувачення

Реклама

Члени Комітету з питань правоохоронної діяльності рекомендували Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 2165 щодо удосконалення порядку зміни обвинувачення в суді. На засіданні Комітету було зазначено про необхідність подальшого ґрунтовного доопрацювання законопроекту до другого читання . Зазначений законопроект було включено до порядку денного другої сесії.

Законопроектом № 2165 про внесення змін до КПК України щодо удосконалення порядку зміни обвинувачення в суді, внесеним народними депутатами України М. Є. Дирдіним, І. В. Копитіним та ін., запропоновано внести зміни до статті 338 КПК і зобов'язати прокурора письмово повідомляти суд та учасників провадження, які саме нові фактичні обставини кримінального правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується особа, були встановлені під час судового розгляду і стали підставою для змінення обвинувачення в суді.

Також запропоновано внести зміни до статті 341 КПК щодо встановлення конкретного часового проміжку, протягом якого прокурор повинен буде подати до суду змінений обвинувальний акт. Якщо в результаті судового розгляду прокурор, крім випадку (коли ним є Генпрокурор) дійде переконання, що необхідно відмовитися від підтримання державного обвинувачення, змінити його, висунути додаткове обвинувачення або розпочати провадження щодо юрособи, він повинен погодити відповідні процесуальні документи з прокурором вищого рівня. Суд за клопотанням прокурора відкладає судове засідання та надає прокурору час до 30 днів для складення та погодження відповідних процесуальних документів. Цей час може бути зменшений або збільшений судом за погодженням сторін.

Головне науково-експертне управління також надало висновок щодо цього законопроекту: за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Нагадаємо, наразі триває реформа органів прокуратури. Детальніше про реформу читайте в окремому матеріалі ЮРЛІГИ.

З нормативно-правовими актами, що стосуються реформи прокуратури, можна ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Для цього вам варто замовити тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини