Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суд закриє провадження за відсутності компетенційного спору між позивачем і відповідачем

Реклама

За відсутності компетенційного спору між позивачем та відповідачем провадження у справі підлягає закриттю.

Відповідного висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у справі № 826/7320/17, розглянувши касаційні скарги АТ «Укргазвидобування», Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України, ДФС у справі за позовом Романа Насірова до Державної фіскальної служби.

Ознайомитися з повним текстом рішення ВС можна у VERDICTUM.

У цій справі фактично йдеться про встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) у Голови ДФСяк суб'єкта владних повноважень щодо надання розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу). При цьому ДФС не оспорює наявності та/або відсутності відповідної компетенції позивача, що становить предмет позову останнього.

Суди першої та апеляційної інстанцій адміністративний позов задовольнили.

Колегія суддів Касаційного адміністративного суду не погодилася з висновками судів першої та апеляційної інстанцій про можливість існування спору між суб'єктами владних повноважень (Головою ДФС та ДФС) з приводу реалізації їхньої компетенції у відповідній сфері управління щодо розстрочення/відстрочення грошових зобов'язань (податкового боргу), які містяться в пунктах 2.1, 2.2 Порядку розстрочення (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу) платників податків.

Верховний Суд роз'яснив, що ДФС - суб'єкт владних повноважень, виконує власні повноваження та функції через Голову ДФС, а не самостійно, що виключає можливість існування компетенційного спору в розумінні КАС між Головою ДФС і ДФС, у зв'язку з чим провадження у справі підлягає закриттю.

Суд вказав, що порушення правил юрисдикції адміністративних судів, визначених ст. 19 КАС, є обов'язковою підставою для скасування рішення із закриттям провадження незалежно від доводів касаційної скарги. Закриваючи провадження у справі, Верховний Суд зазначив, що ця справа не підсудна жодному суду.

Обрати юриста, який допоможе вам захистити свої права в суді, можна у Національному юридичному каталозі України Liga:BOOK.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини