Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Адвоката позбавлять свідоцтва за провокацію злочину

Реклама

Адвокат зобов`язаний не допускати в своїй професійній діяльності компромісів, що впливали б на його незалежність, з метою догодити суду, іншим державним органам, третім особам або клієнту, якщо такі компроміси розходяться з законними інтересами клієнта та перешкоджають належному здійсненню адвокатської діяльності.

Відповідний висновок містить постанова КАС ВС № 826/8426/17 від 31 липня 2019 року.

Ознайомитися з повним текстом постанови можна у Verdictum.

У липні 2017 року особа звернулась до суду з позовом до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури щодо скасування рішеннь дисциплінарної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Житомирської області про притягнення до дисциплінарної відповідальності у вигляді позбавлення її права на зайняття адвокатською діяльністю.

Рішенням суду першої інстанції, залишеного без змін постановою апеляційного суду, адміністративний позов особи залишено без задоволення.

Позивач звернувся з касаційною скаргою, у якій посилається на неправильне застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права.

Він зазначає що оскаржуване рішення Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури суперечить Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Закону «Про запобігання корупції», з огляду на відсутність в діях позивача складу дисциплінарного проступку та порушень Присяги адвоката і Правил адвокатської етики.

Позивач просив скасувати рішення судів першої й апеляційної інстанцій та ухвалити нове судове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

ВС погодився з рішеннями судів попередньої інстанції з огляду на таке.

Попередніми судами встановлено, що у вересні 2016 року, адвокат , як представник ТОВ "Богадар" вчинив провокацію підкупу. В результаті Генеральною прокуратурою обвинувальний акт щодо спровокованих осіб було скеровано до Шевченківського районного суду міста Києва, однак згодом особи були визнані невинуватими.

Також, за участю адвоката, протягом 2010-2019 років, аналогічні протиправні та провокаційні дії, з метою подальшого викриття вчинювалися ним по відношенню й до інших осіб, загальна кількість яких, протягом вказаного періоду складала вісім осіб.

Такі обставини свідчать про те, що дії адвоката є не тільки систематичними провокаціями, а й містять ознаки кримінальних правопорушень, якими встановлена відповідальність за пропозицію, обіцянку або надання неправомірної вигоди службовій особі та провокацію підкупу.

Відповідно до Правил адвокатської етики адвокат зобов`язаний не допускати в своїй професійній діяльності компромісів, що впливали б на його незалежність, з метою догодити суду, іншим державним органам, третім особам або клієнту, якщо такі компроміси розходяться з законними інтересами клієнта та перешкоджають належному здійсненню адвокатської діяльності.

Адвокат не повинен займатися іншою діяльністю, яка ставила б його в будь-яку залежність від інших осіб чи підпорядкувала б його вказівкам або правилам, які можуть увійти в суперечність з нормами чинного законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність і цими Правилами, або можуть іншим чином перешкоджати вільному й незалежному здійсненню ним адвокатської діяльності.

Правилами передбачено, що адвокат не може давати клієнту поради, свідомо спрямовані на полегшення скоєння правопорушень, або іншим чином умисно сприяти їх скоєнню його клієнтом або іншими особами.

Адвокат не має права в своїй професійній діяльності вдаватися до засобів та методів, які суперечать чинному законодавству або цим Правилам.

Згідно з Правилами адвокатської етики адвокату забороняється приймати доручення, якщо результат, якого бажає клієнт, або засоби його досягнення, на яких клієнт наполягає, є протиправними або якщо доручення клієнта виходить за межі професійних прав і обов`язків адвоката.

В ході судового розгляду справи адвокат не повинен намагатися вплинути на рішення (вирок) суду позапроцесуальними засобами.

Ч. 2 ст. 275 Кримінального процесуального кодексу передбачено, що забороняється залучати до конфіденційного співробітництва під час проведення негласних слідчих дій адвокатів, нотаріусів, медичних працівників, священнослужителів, журналістів, якщо таке співробітництво буде пов`язане з розкриттям конфіденційної інформації професійного характеру.

Нагадуємо, за несплату внесків адвоката на час позбавлять практики

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини