Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховний Суд сформовано : призначено нових суддів (але реформа триває)

Реклама

7 травня у Кловському палаці за участю Президента України Петра Порошенка відбулась урочиста церемонія призначення дообраних суддів Верховного Суду. Судді, призначені вперше, склали присягу на вірність Українському Народові.

Нагадаємо, Вища рада правосуддя завершила розгляд наданих Вищою кваліфікаційною комісією матеріалів про переможців конкурсу 8 квітня:

Президентові надано подання про призначення 75 суддів (відмовлено двом кандидатам, які пройшли по рейтингу).

Як почесні гості виступали очільники судової влади: голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков, Верховного Суду - Валентина Данішевська, Ради суддів України - Олег Ткачук, Вищої ради правосуддя - нещодавно обраний Володимир Говоруха; а також заступник Глави Адміністрації Президента Олексій Філатов (який і зачитав Указ про призначення суддів).

Після того, як відлунав гімн Української Держави, з промовою виступив Президент.

Петро Порошенко закликав звикати до реалій, коли суд може стати на захист іншої сторони, адже зараз не завжди перемагає влада, і Президент виконує ці рішення. Він додав, що рішення змінились не тільки по суті, а й по формі, адже вони «можуть і мають бути зрозумілими людині без юридичної освіти».

«Влада не має жодного впливу на суд та на процедури призначення і звільнення суддів», - запевнив Президент, додавши, що пам'ятає часи, коли рішення про призначення чекали не то місяцями, а й роками, що свідчило про потужне політичне забарвлення процесу. «Я дуже задоволений, що ці часи в минулому», - поділився він почуттями.

Петро Порошенко висловив жаль, що «каденції Президента не вистачило для того, щоб повністю завершити судову реформу», яка найменше зачепила суди першої інстанції, але процес триває. Тож пан Порошенко сподівається, що новообраний Президент та його команда поважатимуть здобуту незалежність судової влади (принцип якої закріплено в Конституції) та розуміють важливість забезпечення фінансових гарантій як для суддів, так і для працівників судів. Промова була завершена гаслом «Слава Україні!», традиційною відповіддю на яке є «Героям слава!».

https://jurliga.ligazakon.net/news/173058_podatsya-v-verkhovnyy-i-antikorruptsionnyy-sudy-mozhno-do-14-sentyabrya-obyavlen-konkurs

На цій патріотичній ноті до справи перейшов О. Філатов, зачитавши Указ Президента про призначення суддів Верховного Суду, обраних на другому конкурсі.

До Касаційного адміністративного суду призначено: Білак Мирославу Вікторівну, Блажівську Наталію Євгенівну, Губську Олену Анатоліївну, Гусака Миколу Борисовича, Дашутіна Ігора Володимировича, Єзерова Альберта Анатолійовича, Єресько Людмили Олександрівни, Желєзного Ігоря Вікторовича, Жука Андрія Володимировича, Загороднюка Андрія Григоровича, Калашнікову Олену Володимирівну, Кашпур Ольгу Валеріївну, Мартинюк Наталію Миколаївну, Мельник-Томенко Жанну Миколаївну, Радишевську Олесю Ростиславівну, Рибачука Андрія Івановича, Соколова Володимира Миколайовича, Стеценка Володимира Григоровича, Тацій Ларису Василівну, Усенко Євгенію Андріївну, Уханенка Сергія Анатолійовича, Чиркіна Сергія Миколайовича, Шевцову Наталію Володимирівну, Шишова Олега Олексійовича, Яковенка Миколу Миколайовича.

До Касаційного господарського суду ввійшли: Багай Надія Онуфріївна, Банасько Олександр Олександрович, Бенедисюк Ігор Михайлович, Васьковський Олег Вікторович, Власов Юрій Леонідович, Волковицька Наталя Олександрівна, Губенко Надія Михайлівна, Зуєв Віталій Анатолійович, Колос Ірина Борисівна, Кондратова Ірина Дмитрівна, Кролевець Ольга Анатоліївна, Малашенкова Тетяна Михайлівна, Могил Сергій Костянтинович, Огороднік Костянтин Михайлович, Случ Олексій Васильович.

У Касаційний кримінальний суд призначено: Анісімова Германа Миколайовича, Бородія Василя Миколайовича, Булейко Ольгу Леонідівну, Вус Світлану Михайлівну, Єленіну Жанну Миколаївну, Єремейчука Сергія Володимировича, Іваненка Ігоря Володимировича, Ковтуновича Миколу Івановича, Крет Галину Романівну, Луганського Юрія Миколайовича, Святську Олену Володимирівну, Фоміна Сергія Борисовича, Чистика Андрія Олеговича.

До складу Касаційного цивільного суду потрапили: Бурлаков Сергій Юрійович, Воробйова Ірина Анатоліївна, Грушицький Андрій Ігорович, Гулейков Ігор Юрійович, Дундар Ірина Олександрівна, Жданова Валентина Сергіївна, Зайцев Андрій Юрійович, Ігнатенко Вадим Миколайович, Калараш Андрій Андрійович, Коротенко Євген Васильович, Краснощоков Євгеній Віталійович, Кривцова Ганна Василівна, Литвиненко Ірина Вікторівна, Лідовець Руслан Анатолійович, Осіян Олексій Миколайович, Петров Євген Вікторович, Русинчук Микола Миколайович, Сакара Наталія Юріївна, Сердюк Валентин Васильович, Тітов Максим Юрійович, Шипович Владислав Володимирович, Яремко Василь Васильович.

Після озвучення прізвищ судді, призначені на посаду вперше (таких - 21 особа), склали присягу, текст якої зачитала Олеся Радишевська. Нагадаємо ці урочисті слова: "Я, (ім'я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю Українському народові об'єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно, справедливо та кваліфіковано здійснювати правосуддя від імені України, керуючись принципом верховенства права, підкоряючись лише закону, чесно і сумлінно здійснювати повноваження та виконувати обов'язки судді, дотримуватися етичних принципів і правил поведінки судді, не вчиняти дій, що порочать звання судді або підривають авторитет правосуддя".

Колег, які щойно отримали повноваження привітала Голова Верховного Суду Валентина Данішевська, яка щиро радіє, що відсьогодні орган, який вона очолює, працюватиме практично в повному складі (наразі маємо 193 верховних судді). «Ми мало знаємо одне одного, проте нас об'єднує присяга, яка прозвучала у цій залі, нас об'єднують завдання, які стоять перед нами, а головне - нас об'єднує спільна відповідальність, яку ми взяли на себе перед народом України». І хоча цифра 193 начебто велика - роботи у суддів ще більше. «Півтора роки тому ми так само хвилювалися в цій залі як і ви сьогодні, але зараз ми впевнено стоїмо на ногах і запрошуємо вас вже до стабільної судової інституції і з радістю допоможемо вам якомога швидше увійти в курс справ», - звернулась до колег зі словами підтримки пані Данішевська.

Щиро вітаємо новопризначених суддів і ми. Бажаємо наснаги і витримки та сподіваємось, що присяга Українському Народові не є просто словами і шановні судді дотримуватися її у своїй щоденній діяльності.

Про нещодавнє складення присяги антикорупційними суддями читайте в попередньому матеріалі ЮРЛІГИ.

Марина Ясинська, головний редактор ЮРЛІГИ

P.S. Одразу після урочистостей відбулось підсумкове засідання Ради з питань судової реформи при Президентові, трудам якої ми завдячуємо нинішнім станом судової системи.

Фото: фейсбук-сторінка Верховного Суду

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини