Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Фіскали не мають права на розстрочку судового збору при подачі заяви про припинення витратних операцій на рахунках платника податків

Реклама

Кіровоградський окружний адміністративний суд вирішив, що податковий орган не має права на відстрочення або розстрочення сплати судового збору за подання заяви про зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків.

Ухвалою від 21 лютого у справі № 340/495/19 заяву повернуто Головному управлінню Державної фіскальної служби у Кіровоградській області.

Суд відмовив у задоволенні клопотання про відстрочку, оскільки Закон "Про судовий збір" не дозволяє відстрочувати або розстрочувати сплату судового збору суб'єктами владних повноважень. Це обумовлено тим, що держава зобов'язана належним чином фінансувати органи, які виконують владні функції.

Суд нагадав, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

"Суд не вправі відстрочувати або розстрочувати під час розгляду адміністративних справ сплату судового збору за подання позову суб'єктом владних повноважень, оскільки це б не узгоджувалось з основним завданням адміністративного судочинства. Тому, під "стороною" в розумінні приписів частини 1 статті 133 КАС України треба розуміти громадян України, іноземців чи осіб без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи)", - зазначено в ухвалі.

Суд також зазначив, що податковий орган просить відстрочити сплату судового збору у зв'язку із блокуванням його рахунків іншим суб'єктом владних повноважень, який контролює правильність використання бюджетних коштів.

Зазначимо, що всі судові рішення без проблем можна знайти у Verdictum. Також у цій системі зручно слідкувати за графіком судових засідань. До 20 березня 2019 року можна придбати систему аналізу судових рішень Verdictum і сервіс моніторингу партнерів ContrAgent зі знижкою 30%.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини