Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Спрощено митні процедури для бізнесу

6 вересня 2018, 14:07
408
0
Автор:
Реклама

Бізнес зможе скоротити часові витрати на оформлення товарів за рахунок одноразового подання уніфікованого набору відомостей через "єдине вікно" на митниці.

Відповідний Закон "Про внесення змін до Митного кодексу України і деяких інших законів України відносно впровадження механізму "єдиного вікна" і оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України" (проект № 7010) прийнято на ранковому засіданні Верховної Ради 6 вересня з урахуванням правок Президента.

Цей Закон було прийнято ще 5 липня, але Президент Петро Порошенко повернув його у Верховну Раду з пропозиціями. Глава держави підтримав необхідність введення "єдиного вікна", але не підтримав окремі положення Закону, згідно яких спеціальні вагони для перевезення зерна віднесено до техніки і обладнання для агропромислового комплексу, на придбання яких сільськогосподарським товаровиробникам надається державна підтримка. Президент вважає, що держпідтримка, що вводиться Законом, на часткове відшкодування вартості закупівлі спецвагонів є несправедливою по відношенню до більшості сільськогосподарських товаровиробників, оскільки претендувати на таку держпідтримку зможуть переважно великі сільськогосподарські підприємства і запропонував виключити ці пункти із Закону.

Народні депутати підтримали законопроект з урахуванням правок Президента і прийняли його в цілому як Закон.

Закон покращує умови ведення ЗЕД, зменшує час для експортно-імпортних операцій та поліпшує інвестиційну привабливість України.

Зокрема, вносяться зміни до Митного кодексу щодо визначення терміну "механізм"єдиного вікна" і врегулювання порядку його реалізації. Зокрема, для взаємодії між декларантами і митними органами пропонується використовувати єдиний державний інформаційний веб-портал "Єдине вікно для міжнародної торгівлі".

Крім того, проект передбачає скасування необґрунтованих перешкод для експорту українських товарів, а також забезпечить скорочення кількості контролюючих органів на кордоні за рахунок:

- покладення на посадових осіб митниць обов'язків щодо перевірки дозвільних документів, які на сьогодні перевіряють посадові особи Держекоінспекції;

- покладення на посадових осіб Держприкордонслужби обов'язків щодо перевірки рівня радіоактивного забруднення транспортних засобів і вантажів, що ввозяться на митну територію України, які на сьогодні здійснює Держекоінспекція;

- скасування санітарно-епідеміологічного контролю товарів, що переміщуються через митний кордон, який на сьогодні фактично зведений до отримання «висновку». При цьому санітарно-епідеміологічний нагляд здійснюється на митній території після митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини