Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Земельний мораторій порушує право на захист власності - ЄСПЛ

Реклама

Сьогодні було оприлюднено рішення Європейського суду з прав людини у справі "Зеленчук і Цицюра проти України" щодо мораторію на продаж землі.

ЄСПЛ дійшов висновку, що чинний повний мораторій на купівлю-продаж сільгоспземель привів до порушення прав громадян, тому має бути ухвалений збалансованіший закон.

Суд встановив порушення статті 1 Протоколу № 1 (захист майна) до Європейської конвенції про права людини.

Скарга була подана Софією Зеленчук і Віктором Цицюрою, які вважали, що заборона держави на продаж сільськогосподарських земель, порушила їх майнові права в якості власників сільгоспділянок.

Суд зазначив, що після розпаду Радянського Союзу Україна розподіляла сільськогосподарські угіддя головним чином людям, які раніше працювали в колгоспах, і на тимчасовій основі ввела заборону на продаж таких земель, відомий як "земельний мораторій". Уряд стверджував, що цей захід спрямований на уникнення концентрації землі в декількох руках, на недопущення збіднення сільського населення і забезпечив продовження обробки землі.

В той же час Суд постановив, що держава не встановила справедливого балансу між загальними інтересами суспільства і майновими правами заявників. Суд зазначив, що жодна інша держава Ради Європи не має такої заборони і послався на неузгодженість підходу України до припинення мораторію. Суду не зрозуміло, чому менш строге обмеження не буде ефективним для досягнення тих же цілей.

Суд ухвалив, що уряд повинен вжити законодавчі заходи для забезпечення необхідного справедливого балансу для власників сільськогосподарських угідь, хоча це не означає, що Україна повинна негайно ввести необмежений ринок сільськогосподарських угідь. Заявникам не була присуджена грошова компенсація.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини