Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Захист від рейдерства не обходиться без складних переговорів, судових процесів і кримінальних справ - експерт

14.38, 26 березня 2012
259
0

За повідомленнями ЗМІ, сьогодні вранці була зроблена чергова спроба рейдерського захоплення Лук'янівського ринку в Києві. Декілька десятків чоловік зламали ворота, увірвалися на територію ринку, зав'я...

Вдосконалення корпоративного законодавства, реформування судової і правоохоронної систем, юридичне визначення поняття "рейдерство" - це необхідні, але недостатні засоби боротьби з недружніми поглинаннями. Дуже важливі превентивні заходиоскільки у разі рейдерських атак час і підготовленість мають першочергове значення.

"Захищаючи інтереси наших клієнтів, ми практикуємо юридичний аудитметою якого є виявлення слабких місць і ризиків недружнього поглинання в структурі компанії і розробка заходів безпеки. Свого роду, антирейдерський захист. При цьому дуже важливо знати і зважати на специфіку галузі бізнесу клієнта"- поділилася досвідом Наталія Мартынюк.

Якщо ж протиправне захоплення відносно компанії вже розпочате, то захист включає комплекс заходівякі враховують конкретні обставини справи, особливості бізнес-процесів, структуру управління і інші. Це може бути ініціація і супровід судових процесів, правовий захист, як самої компанії, так і її посадовців. Дуже важливий грамотний і професійний захист власників і керівництво компанії в карному процесі. Враховуючи постійні зміни законодавства і появу усе нових "креативних" методів загарбників, антирейдерські заходи не можуть бути однотипними для усіх випадків.

"Наприклад, в ході рейдерської атаки ми захищали інтереси великої міжнародної компанії - виробника сільськогосподарської продукції. Об'єктами захоплення були інтелектуальна власність і акції компанії. Перемога над рейдерами була отримана за допомогою комплексних заходів, у тому числі шляхом консультування і судового представництва в господарських, адміністративних і загальних судах в спорах відносно прав власності на акції і об'єкти інтелектуальної власності, визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів і інше. Досягнуті результати повністю задовольнили нашого клієнта, - розповіла Н. Мартынюк.

Також ми представляли і супроводжували велике вітчизняне промислове підприємство у справі про захист прав на торгову маркузареєстровану згідно з Мадридською угодою про міжнародну реєстрацію торгових марок від 14.04.1891г. Рейдери намагалися присвоїти права на торгову марку з метою поглинання вітчизняного підприємства. Під час однієї з рейдерських атак загарбники пред'явили позовні вимоги про заборону на використання торгової марки і на дострокову міжнародну реєстрацію торгової марки в Україні. В результаті конфлікту торгова марка була офіційно визнана і сьогодні є широко відомою в Україні. Право на використання торгової марки було визнане за нашим клієнтом".

Наталія Мартынюк

Крім того, юрист розповіла про випадок захисту інтересів великого виробника соняшникової олії у боротьбі з рейдерською атакою на підприємство: обслуговуючий банк клієнта повідомив, що на грошові кошти, які знаходилися на рахунках клієнта, був накладений арешт, а також, що разом з постановою про арешт засобів, поступила платіжна вимога про стягнення декількох мільйонів гривен. При цьому клієнт не отримував ні копії постанови про накладення арешту на грошові кошти, ні постанови про відкриття старанного виробництва, у зв'язку з чим був позбавлений прав, які надані учасникам старанного виробництва, - наводити свої міркування (заперечення, надавати докази, що підтверджують їх) з приводу законності вимог стягувача. Юристи Arzinger розробили ефективну стратегію захисту підприємства від незаконних посягань на засоби, що знаходяться на рахунках останнього.

"Бували в нашій практиці і випадки рейдерства шляхом шахрайства і зловживаньдосконалих найманим менеджментом і довіреними особами компанії. Ми захищали великий австрійський холдинг, який спеціалізується на інвестиціях в ринок нерухомості західної, центральної і східної Європи. Його діяльність в Україні полягала в реалізації великого проекту по будівництву декількох логістичних комплексів на значних ділянках землі в Київській області. Розмір інвестицій склав більше 40 млн. євро. Рейдери, зловживаючи наданими іноземним інвестором повноваженнями, намагалися оволодіти активами холдингу в Україні і обернути у свою користь більше за півсотню гектарів землі. Ще одні відомий австрійський холдинг, що інвестує в нерухомість, постраждав від дій найманого менеджменту через зловживання при розпорядженні активами і продажу одних і тих же активів по декілька разів"- повідомила пані Мартынюк.


У випадках захисту від рейдерства не обходиться ні без складних переговорів, ні без важких судових процесів, ні без кримінальних справ. У подібних ситуаціях особливо важко захистити постраждалі компанії, тому що рейдери є високоосвіченими юристами і економістами, діють дуже вправно і обережно, обманюючи іноземних інвесторів, що довірилися їм. Ну і, звичайно ж, страждає імідж нашої держави.

Читайте також: Рейдерство: причини, класифікація, захист.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему