Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Юрист відмітив недостатню прозорість регулювання домена .UA

11.26, 6 березня 2012
173
0

Радник ЮФ "Василь Кисиль і Партнери" зосередив увагу аудиторії VIII Конгресу "Україна на шляху до інформаційного суспільства" на питаннях, що стосуються домена . UA.

Радник практики інтелектуальної власності ВКП Олександр Мамуня поділився з учасниками VIII Конгресу "Україна на шляху до інформаційного суспільства" думкою відносно деяких особливостей захисту прав інтелектуальної власності в мережі Інтернет.

За словами експерта, домен .UA практично не розвиваєтьсящо відбивається як на тих, хто займається бізнесом безпосередньо у сфері ИКТ, так і на інших бізнесах, які використовують такий домен, наприклад, у своїх маркетингових цілях. Причина такої ситуації, на думку А. Мамуни, криється в непрозорих правилах, які регулюють діяльність цієї сфери, що, у свою чергу, породжує значні побоювання з боку бізнесу відносно неможливості ефективного захисту прав в домені, зокрема, від киберсквоттеров.

Ще одним чинником, що ускладнює роботу доменної зони, стали істотні зміни в Правила домена .UAякі були внесені 26.12.2011. З Правил були виключені деякі положення:

• Процедура делегування домена доменного імені;
• Положення про зобов'язання реєстратора за рішенням суду відмінити делегування доменного імені;
• Положення про зобов'язання реєстратора за рішенням суду переделегировать доменне ім'я;
• Розділ з реєстраційною базою даних домена .UA;
• Розділ "Доменні спори" і перелік посилань.

Таким чином, в поточній редакції дані Правила ігнорують вирішення доменних суперечок як таких. Проте такий вид суперечок існує, і відсутність чітких правил провокує їх виникнення, що ставить під сумнів стабільність доменної зони.

Видалення вказаних вище положень, на думку пана Мамуни, швидше за все, було застосовано, щоб узабезпечити адміністратора. Проте це не повинно призводити до ухилення адміністратора від вирішення цього питання. За словами експерта, "адміністратор повинен брати найактивнішу участь в найбільш детальному виписуванні правил, у тому числі, що стосуються вирішення суперечок, так, щоб і адміністратор не страждав, і інші бізнеси, які працюють за допомогою домена, також не страждали від неврегульованості ситуації. Причому робити це треба публічно, відкрито, максимально інформуючи усіх можливих учасників процесу".

"Я як практикуючий юрист усебічно вітаю розгляд адміністратором процедури альтернативного розгляду і вирішення доменних суперечок. Проте спочатку, ймовірно, було б доцільно ввести альтернативну процедуруа потім вже відміняти деякі положення Правил, але ні в якому разі не навпаки"- підкреслив А. Мамуня.

Основними умовами розвитку ринку ИКТ на сьогодні експерти також одностайно визнали прогресуюче застосування хмарних технологій, збільшення пропускної спроможності телекомунікаційних мереж, а також удосконалення регулювання захисту персональних даних.

Джерело: kisilandpartners.com.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему