Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Дмитро Ивануса : "Податкові юристи - це категорія осіб, для яких прийняття Кодексу і зміни до нього сприймаються позитивно"

13.46, 26 січня 2012
693
1

Стан попиту на послуги у сфері податкової практики, а також особливості стосунків з податковою службою аналізує Радник ЮФ "Саенко Харенко" Дмитро Ивануса.

Податкові юристи і консультанти - це ще одна категорія осіб, для яких, на додаток до розробників Податкового кодексу, уряду і парламенту України, прийняття Податкового кодексу і вже численні подальші зміни до нього сприймаються позитивно, стверджує Дмитро Ивануса. Адже на тлі загального зниження ділової активності, викликаної наслідками глобальної фінансової кризи, і відповідного зменшення роботи, фактично це дало можливість не лише зберегти цей вид юридичної практики, але і навіть розвивати її.

Оскільки Податковий кодекс, навіть після змін, продовжує бути повним нестикувань і невідповідностей, то це призводить до збільшення кількості запитів від існуючих і потенційних клієнтів відносно безлічі податкових проблем, які, як і раніше, включають, в основному, питання, пов'язані з віднесенням витрат підприємств в податкові витрати, відшкодуванням ПДВ, утриманням податку з прибутків нерезидентів і проведенням податкових перевірок.

Дмитро Ивануса

"Останнім часом клієнти дуже часто звертаються до нас, серед іншого, у зв'язку з тим, що по закінченню 2-го кварталу 2011 року, податкові органи в масовому порядку примушують платників податку прибирати збитки, що накопичилися за станом на 1 січня 2011 року, мотивуючи це помилковим тлумаченням платниками (усіма!) відповідних норм Податкового кодексу. Багато платників податків піддаються камеральным перевіркам, за результатами яких податкові органи приймають рішення про донарахування податку на прибуток і накладення штрафних санкцій. Ми успішно оскаржимо такі рішення від імені наших клієнтів в судовому порядку"- відмічає юрист.

Що ж до стосунків з податковою службою, то пан Ивануса радить вести бізнес прозоро, з грамотним податковим плануванням, повним документальним забезпеченням і кваліфікованим юридичним і податковим супроводом, а також керівникам підприємств необхідно звернути увагу на наступні негативні новели Податкового кодексу.

У Податковому кодексі вказано, що у разі проведення податкової перевірки (на підприємстві), призначеної відповідно до карно-процесуального закону або закону про оперативно-розшукову діяльність, податкове повідомлення-рішення за результатами такої перевірки не приймається до дня набирання законної сили відповідного рішення суд. Матеріали перевірки разом з виводами податкового органу передаються правоохоронному органу, який призначив перевірку.

Це означає, що раз немає повідомлення-рішення, то платник податків позбавлений можливості оскаржити в адміністративному суді результати такої перевірки. В той же час, матеріали перевірки з висновками про "порушення" платником податків податкового законодавства і певною сумою податкового зобов'язання приєднуються до матеріалів кримінальної справи як відповідний доказ скоєння злочину посадовцями підприємства. Остаточне рішення за результатами такої перевірки приймається судом у кримінальній справі через звинувачувальний або виправдувальний вирок підсудному, яким є керівник підприємства або інший посадовець. Така схема широко використовується податковими органами як засіб тиску на бізнес, включаючи, наприклад, при виникненні проблем з відшкодуванням підприємствам ПДВ.

При виникненні подібної ситуації, ми рекомендуємо керівникам брати ініціативу на себе і звертатися в органи прокуратури із скаргою на дії слідчого, а також оскаржити постанови про порушення кримінальної справи в судовому порядку, резюмує Д. Ивануса.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему