Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Отпуск-2010: зелений туризм "для чайників"

Корисна інформація для організації безхмарного відпочинку

Відпустка - відпочинок для одних і можливість непогано заробити на цьому для інших. Саме останнім і присвячено питання, з яким ЛІГА :ЗАКОН звернулася до директорові "ТОВ "ЮК "КОНСУЛ"  Оксані Дегтяревой протягом відпускної теми, початої в матеріалі "Отпуск-2010: документальна основа сфери туруслуг". Питання стосується того, що набуває все більшої популярності останніми роками т.з. "зеленого туризму": що необхідно знати громадянинові, бажаючому надавати туруслуги по організації походів, а також по розміщенню гостей у власному будинку (віллі, котеджі, міні-готелі), їх обслуговуванню і інші супутні послуги.


"Передусім громадянин України, який збирається займатися підприємницькою діяльністю, має бути зареєстрований у встановленому законодавством України порядку, тобто пройти державну реєстрацію його як підприємця без статусу юридичної особи відповідно до ст.ст. 58 і 128 Господарського кодексу України. З процедурою державної реєстрації кожен початкуючий підприємець детально може ознайомиться в Розділі 5 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців".

Слід зазначити, що громадянин України, який займається підприємницькою діяльністю, може:

- здійснювати її як підприємець особисто або через приватне підприємствояке він може створити окремо;

- із залученням або без такого найманої робочої силивключаючи членів сім'ї. Протягом року підприємець може найняти не більше 10 осіб одночасно. Родичів не треба офіційно працевлаштовувати через районний Фонд зайнятості (лист ДПАУ №4570/7/17-0517 від 31.03.2000 року);


-
самостійно або спільно з іншими особами, наприклад, родичами.

Оксана Дегтярева: " Підприємець несе відповідальність по своїх зобов'язаннях усім своїм майном, на яке, згідно із законом, може бути накладений арешт"

Усі співробітники (не родичі) приймаються на роботу по трудовим договорам (трибічним)які підлягати обов'язковій реєстрації у Фонді зайнятості по місцю реєстрації підприємця з особистою його участю і участю його співробітників у тому числі.

Підприємець має право бути платником єдиного податку при наданні послуг у сфері туризму. Правильно цей вид діяльності, згідно Класифікації видів економічної діяльності називати: 63.30.0 - послуги з організації подорожей.

Підприємець має право працювати з наличкой і відкривати собі розрахункові рахунки у фінансових установах. Сума виручки підприємця в рік не повинна перевищувати суму 500 тисяч гривен від його діяльності. Також ця сума щороку може зміняться у зв'язку з прийняттям нових нормативних документів, особливо - Закону про Держбюджет на певний рік.

Витрати підприємця, які він може понести в ході своєї діяльності, не зменшують суму його виручки за рік. При перевищенні суми виручки (500 тисяч гривен) підприємець повинен повідомити про це районну ДПІ, повернути своє свідоцтво платника єдиного податку і до кінця року він може працювати і платити податки тільки на загальних підставах (лист ДПАУ №8352/Х/17-0714 від 04.09.2008 року).

Усі свої прибутки і витрати підприємець повинен щодня відбивати в Книзі обліку прибутків і витрат фізичної особи - підприємцяяку він самостійно придбаває і реєструє в ДПІ по місцю своєї реєстрації.

Варто звернути увагу на те, що підприємець несе відповідальність по своїх зобов'язаннях, наприклад, борги по виплаті заробітної плати, борги по податках, всілякі штрафи, порушення норм чинного законодавства України, усім своїм майномна яке, згідно із законом, може бути накладений арешт, у тому числі і на котедж/міні-готель.


Згідно Закону України "Про туризм"такі послуги, як поселення в готелі, живлення, є супутніми послугами в туризмі, окрім основних послуг, таких як організація екскурсій і т.п... Такі послуги можуть виявлятися підприємцями як турагентамитобто посередниками у сфері туристичних послуг між замовниками і туроператорами, або як виконавцями, якщо вони здійснюють особисто поселення, наприклад, у своєму міні-готелі. Стаття 17 цього ж Закону забороняє займатися підприємцям таким видом діяльності без наявності ліцензії на надання таких послуг - тобто наявність основного дозвільного документу в цій сфері.

"Зелений" турбизнесмен зобов'язаний отримати ліцензію на право надання основних і супутніх туруслуг


Таким чином, такий підприємець повинен оформити належним чином документи, передбачені Ліцензійними умовами здійснення туроператорской і турагентской діяльності і подати їх в Державну службу туризму і курортів України. У разі позитивного ухвалення рішення ліцензійною комісією йому буде видана ліцензія необмеженого терміну дії. Мито за видачу такої ліцензії на сьогодні складає 884 гривні, тобто 1 мінімальна заробітна плата, а за отримання копії ліцензії - 17 гривен, тобто 1 неоподатковуваний мінімум прибутків громадян.


Копію такої ліцензії необхідно отримуватиоскільки сама ліцензія видається з адресою реєстрації підприємця, а в копії вказується адреса місця здійснення діяльності підприємця, наприклад, місця розташування котеджу/ міні-готелю.


Такий підприємець, отримавши цю ліцензію, не повинен забувати і безпеці туриста в його котеджі/міні-готелі. Для цього він додатково повинен оформити дозвільні документи на цей котедж/міні-готельтобто дозвіл від пожежної охорони, в якому буде сказано, що підприємцем дотримані усі заходи і норми по пожежному мінімуму, а також місцевої санітарно-епідеміологічної служби, яка проведе свої дослідження і дасть укладення про відсутність яких-небудь загрозливих чинників для життя і здоров'я людини".

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему