Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Особливості обчислення строків досудового розслідування в умовах воєнного стану: що змінив Закон 3341-IX?

Валерія Сніжна, юрист адвокатського об’єднання «Юнімайндс», проаналізувала ухвалений документ

23 серпня 2023 року Верховна Рада України ухвалила Закон № 3341-ІХ «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей обчислення строків досудового розслідування в умовах воєнного стану».

Розглянемо, які основні зміни до Кримінального процесуального кодексу було запроваджено внаслідок прийняття даного Закону.

Відтепер, строки досудового розслідування у кримінальних провадженнях, в яких відомості про кримінальне правопорушення було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та на дату введення в Україні воєнного стану жодній особі не повідомлено про підозру - строки від початку введення воєнного стану до дати припинення воєнного стану не будуть включатися до загальних строків досудового розслідування, передбачених ч. 2 статті 219 КПК.

Валерія Сніжна

У кримінальних провадженнях, в яких відомості про кримінальне правопорушення внесено до ЄРДР або винесена постанова про початок досудового розслідування у порядку, встановленому статтею 615 КПК, від дати введення воєнного стану і до дати його припинення чи скасування - строк досудового розслідування до дня повідомлення особі про підозру становитиме 30 місяців (крім кримінальних правопорушень, передбачених статтями 437 - 439, ч. 1 ст. 442 КК). До того ж, строк досудового розслідування може бути продовжений.

Однак незрозуміло, яким чином має обчислюватися строк досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які розпочаті після введення воєнного стану, але не завершені на момент його припинення чи скасування, якщо тридцятимісячний строк у цей момент не закінчився, але загальні строки досудового розслідування, передбачені ст. 219 КПК, уже закінчились.

Також ч. 2 ст. 219 КПК України доповнено абзацом 4, який передбачає, шо строк досудового розслідування, передбачений частиною другою цієї статті, не обчислюється у кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених: ст. 437 КК України - планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни; ст. 438 КК України - порушення законів та звичаїв війни; ст. 439 КК України - застосування зброї масового знищення; ст. 442 КК України - геноцид.

Окрім цього, доповнено ч. 6 ст. 219 КПК України абз. 4, яким встановлено, шо загальний строк досудового розслідування не обчислюється й при об'єднанні кримінальних проваджень у порядку, передбаченому ст. 217 КПК, якщо досудове розслідування хоча б в одному з них здійснюється щодо злочинів, передбачених статтями 437 - 439 чи частиною першою статті 442 Кримінального кодексу.

Валерія Сніжна,

юрист адвокатського об'єднання «Юнімайндс»

Де шукати інформацію адвокату з кримінального права? LIGA360 містить понад 16 млн. рішень українських судів у кримінальних справах, судові прецеденти, аналітику й законодавство. А інноваційні АІ-можливості системи допоможуть миттєво спрогнозувати результати вашої справи й виконати legal research. Більше переваг за посиланням.

Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
Увійти
На цю ж тему