Національне агентство з питань державної служби внесло зміни до Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.
Відповідний наказ від 20 серпня 2025 року № 116-25 набрав чинності з дня офіційного опублікування (28 жовтня).
Щоб не пропустити подібні зміни - налаштуйте автоматичний моніторинг у LIGA360.
НАДС поінформувало, що документ передбачає внесення змін до Загальних правил для запровадження правил поведінки щодо:
проходження професійного навчання, зокрема з питань етики та доброчесності;
етичного та відповідального застосування штучного інтелекту під час виконання посадових обов'язків;
недопустимості поширення мови ворожнечі;
належного ставлення до осіб, які проживали/проживають на тимчасово окупованих територіях України та територіях ведення бойових дій, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів і ветеранок;
підвищення культурного та професійного рівня в частині розвитку навичок англійської мови або іншої іноземної мови, необхідної для виконання посадових обов'язків;
проявів поваги до регіональної та місцевої символіки місцевого самоврядування;
концептуальних підходів до вирішення етичних дилем;
забезпечення доступності інформації при її викладенні, зокрема з урахуванням Рекомендацій щодо викладення інформації суб'єктами владних повноважень у форматах, що забезпечують доступність її сприйняття, схвалених розпорядженням Кабінету Міністрів від 17 листопада 2023 року № 1046-р.
Крім того, зміни містять уточнюючі положення, які скасовують вимогу щодо політичної нейтральності для виборних посад, а також уточнюючі зміни до інших норм для правильного й однакового їх сприйняття.
У LIGA360 державний службовець знаходить відповіді, а не витрачає час на пошук. Замовте індивідуальну презентацію - побачте, як легко керувати інформацією, законами та змінами в один клік.
Читайте також:
