Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

КАС ВС висловився щодо відсутності підстав для виключення з військового обліку працівника навчального закладу в разі наявності в нього відстрочки від призову

Реклама

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду висловив позицію щодо відсутності підстав для виключення з військового обліку працівника навчального закладу у разі наявності в нього відстрочки від призову.

Про це йдеться в постанові КАС ВС від 31 травня 2024 року у справі № 340/3208/22, інформує П'ятий апеляційний адміністративний суд.

КАС ВС зазначив, що відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 23 Закону № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають: наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Відстрочка від призову також передбачена ч. 8 ст. 39-1 Закону № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу», за якою призову на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період не підлягають також громадяни України, визначені абз. 4 - 11 ч. 1 та ч. 2 ст. 23 Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

За обставин цієї справи позивач висловлював незгоду із діями відповідачів щодо його призову - вказавши, що він як викладач коледжу має право на відстрочку від призову. Також просив зняти його з військового обліку у зв'язку з тим, що він не підлягає мобілізації.

ВС погодився з судами попередніх інстанцій щодо відсутності підстав для задоволення позовних вимог про зобов'язання зняти позивача з військового обліку, оскільки відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 37 Закону № 2232-XII виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) ТЦК та СП підлягають громадяни України, які, зокрема, призвані чи прийняті на військову службу.

Крім того, положення ч. 6 ст. 37 Закону «Про військовий обов'язок і військову службу» не передбачають такої підстави для виключення громадян України з військового обліку, як наявність відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Нова LIGA360 змінює все! Переглядай зв'язки документів з іншими НПА, судовою, аналітичною, довідковою інформацією. Дізнайся більше переваг, замовивши персональну презентацію.

Читайте також:

Уточнення даних через ЦНАП та е-кабінет

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини