Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Представництво в адміністративному судочинстві: що потрібно знати

Реклама

П'ятий апеляційний адміністративний суд нагадує, що згідно зі статтею 57 Кодексу адміністративного судочинства представником у суді може бути:

  • адвокат;

  • законний представник;

  • фізична особа, яка має адміністративну процесуальну дієздатність (у справах незначної складності та в інших випадках, визначених цим Кодексом);

  • органи або інші особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена (крім випадків, коли такі органи та особи є стороною чи третьою особою у справі).

Одна й та сама особа може бути одночасно представником або декількох позивачів, або декількох відповідачів, або декількох третіх осіб на одній стороні, за умови відсутності конфлікту інтересів між ними.

Не можуть бути представником:

  • особа, яка бере участь у справі як секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач та свідок, або є помічником судді, що розглядає справу;

  • особа, яка у цій справі представляє або представляла іншу особу, інтереси якої у цій справі суперечать інтересам її довірителя;

  • особа, яка є чи була медіатором під час проведення медіації щодо спору, пов'язаного із справою, що розглядається в суді.

Повноваження представників сторін та інших учасників справи підтверджуються:

- довіреністю фізичної або юридичної особи:

  • довіреність фізособи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою;

  • довіреність від імені юрособи видається за підписом (КЕП) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами;

- свідоцтвом про народження дитини або рішенням про призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового майна.

Повноваження адвоката підтверджуються:

  • довіреністю;

У разі подання представником заяви по суті справи в електронній формі він може додати до неї довіреність або ордер в електронній формі, на які накладено КЕП відповідно до вимог Закону "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" та Положення про ЄСІТС та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Доступ до Кабінету Електронного суду - у рішенні LIGA360:Адвокат НААУ. Усі потрібні ресурси та інформація для адвоката на одній платформі. Деталі за посиланням.

Читайте також:

Адвокати БПД зможуть отримати оплату в зупинених провадженнях: Закон ухвалено

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини