Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Адвокати БПД зможуть отримати оплату в зупинених провадженнях: Закон ухвалено

Реклама

Надання безоплатної вторинної правничої допомоги припинятиметься за рішенням центру БПД у разі, якщо кримінальне провадження, в якому особі надається така допомога, зупинено. Тепер призначені у справі адвокати зможуть отримати оплату за надані послуги.

Відповідний Закон (проєкт № 11186) «Про внесення зміни до статті 23 Закону «Про безоплатну правничу допомогу» Верховна Рада ухвалила 23 травня. Проєкт цього Закону підготувала Національна асоціація адвокатів України.

У НААУ нагадали, що згідно зі ст. 335 КПК у разі якщо обвинувачений ухилився від явки до суду або захворів на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, або був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, суд зупиняє судове провадження стосовно такого обвинуваченого до його розшуку, видужання або звільнення з військової служби.

На цій підставі суди часто приймають рішення про зупинення судового провадження. У тому числі у справах, де обвинуваченим надавалася безоплатна вторинна правнича допомога.

І в таких випадках адвокати протягом невизначеного строку не могли отримати оплату за вже надані ними послуги через відсутність необхідної підстави. За законодавством така оплата та відшкодування витрат здійснювалися лише у разі закінчення стадії провадження або у випадку дострокового припинення дії доручення. Але воно формально продовжує діяти, бо центри БПД не мали необхідних повноважень для його припинення. Тепер цю прогалину усунуто.

За повідомленням Національної асоціації адвокатів України

Адвокати НААУ вивчають судову практику з новим цифровим продуктом. LIGA360: Адвокат НААУ надає доступ до 90 млн судових рішень і прецедентів, правових позицій ВС, нових надходжень. А ще тут можна прогнозувати шанси на перемогу в суді на базі позовної заяви й стежити за розкладом засідань по Україні. Дізнайтеся про всі переваги продукту за посиланням.

Читайте також:

Процесуальні строки в електронному суді: Комітет НААУ підготував дайджест судової практики

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини