Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Посилення боротьби з шахрайськими кол-центрами: законопроєкт пройшов перше читання

Реклама

22 травня Верховна Рада ухвалила в першому читанні за основу законопроєкт № 10190 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за електронно-комунікаційне шахрайство». Детальніше про цей проєкт ми писали тут.

Законопроєктом запропоновано доповнити Кримінальний кодекс новими статтями 1901, 2554, 2555, якими передбачити кримінальну відповідальність за:

  • електронно-комунікаційне шахрайство, тобто протиправне збирання, зберігання, обробку та використання персональних даних, інформації, яка містить банківську таємницю, у тому числі індивідуальну облікову інформацію, реквізити платіжного інструменту, платіжної картки, код авторизації, з метою заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою з використанням електронної комунікації та/або технічних засобів електронних комунікацій (нова стаття 1901 КК);

  • створення, керівництво електронно-комунікаційною шахрайською організацією, а також участь у ній (нова стаття 2554 КК);

  • залучення до участі в електронно-комунікаційній шахрайській організації (нова стаття 2555 КК).

Проєкт закону направлений на посилення боротьби з шахрайськими кол-центрами, які професійно займаються обманом громадян України.

Зокрема, за створення, керівництво електронно-комунікаційною шахрайською організацією, а також участь у ній пропонується покарання від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

За повідомленням прес-служби Апарату Верховної Ради

Як впливає певна норма закону на вашу бізнес-діяльність? Відповідь надасть LIGA360 LEGAL SOLUTION. Знаходьте пов'язану аналітику та довідкову інформацію для будь-якого закону. Більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Як оподатковувати криптовалюту в Україні?

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини