Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оновлено процедуру надання Нацбанком окремих дозволів на проведення валютних операцій за надходження клопотань від Кабміну

Реклама

З 20 квітня 2024 року оновлено норми, що регулюють процедуру надання Нацбанком окремих дозволів на проведення валютних операцій у разі надходження відповідного клопотання від Уряду України. Відповідні зміни внесені постановою від 19 квітня № 46 "Про внесення змін до постанови Правління НБУ від 24 лютого 2022 року № 18", що набула чинності 20 квітня. Про це повідомила пресслужба регулятора.

Зміни внесені для узгодження нормативно-правових актів НБУ із Законом України № 3624-ІХ "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національного банку України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку", що набрав чинності з 19 квітня 2024 року. Крім того, відповідні зобов'язання НБУ взяв на себе згідно з положеннями Меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ.

Так, якщо раніше звернення Кабміну були ключовою підставою для ухвалення Національним банком окремого рішення щодо надання дозволу на проведення валютної операції, то з 20 квітня Національний банк також значною мірою орієнтуватиметься на власний аналіз можливих наслідків таких рішень.

Зазначається, що Національний банк, зокрема, братиме до уваги, чи узгоджується надання окремих дозволів на проведення валютних операцій із:

  • цілями забезпечення макроекономічної, фінансової та зовнішньої стабільності;

  • Стратегією пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування.

LIGA360 LEGAL SOLUTION - аналіз законодавства й практика правозастосування для кожного фахівця. Знайдіть нормативні документи, досліджуйте правові питання та звіряйтеся з експертами. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Нацбанк вирішив оновити порядок документування страхових виплат фізособам для цілей оподаткування

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини