Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк вирішив оновити порядок документування страхових виплат фізособам для цілей оподаткування

Реклама

Нацбанк пропонує до обговорення проєкт Положення про порядок застосування підпунктів 165.1.27 та 165.1.28 пункту 165.1 статті 165 розділу IV Податкового кодексу України під час здійснення діяльності із страхування (далі - проєкт Положення).

Регулятор нагадав, що зазначеними підпунктами установлено: до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи для цілей оподаткування не включаються суми страхової виплати / відшкодування / викупної суми за договорами страхування в разі дотримання певного порядку їх підтвердження.

Зазначається, що проєкт Положення актуалізує порядок документування таких виплат із урахуванням останніх змін до законодавства України в сфері страхування та охорони здоров'я й визначає зокрема:

  • вимоги до переліку та назв документів медичного характеру, які використовуються страховиком під час прийняття рішення про здійснення страхової виплати за договорами страхування в разі заподіяння шкоди життю та/або здоров'ю застрахованої особи;

  • можливість використання електронних сервісів та каналів дистанційного обслуговування клієнтів під час врегулювання страхових випадків за такими договорами;

  • спрощені процедури надання страховику інформації та/або документів в електронній формі.

Проєкт Положення після його затвердження замінить розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 24 грудня 2010 року № 997 (зі змінами), що втратило актуальність.

Нацбанк приймає зауваження та пропозиції до проєкту Положення до 18 квітня 2024 року за визначеною формою.

За повідомленням НБУ

Як швидко аналізувати великі масиви законодавчої інформації? З рішенням LIGA360 PRO. Легко знайдіть пов'язану аналітику, НПА, судову практику для будь-якого документа. Більше переваг за посиланням.

Читайте також:

Нацбанк уніс зміни до деяких нормативно-правових актів з питань захисту прав споживачів фінпослуг

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини