Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні запрацює Державний реєстр нерухомих пам’яток

29 листопада 2023, 14:15
469
0
Реклама

Міністерство культури та інформаційної політики України презентувало Державний реєстр нерухомих пам'яток України, який перебуває на фінальній стадії розробки. Про це повідомила Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук зазначила, що Комітет готував до ухвалення відповідний Закон щодо впровадження і ведення електронних реєстрів у сфері культури.

За її словами, вже з 1 січня 2024 року Реєстр стане доступним не тільки службовцям, а й всім громадянам онлайн.

"У відкритому доступі буде інформація про більшість пам'яток: як державного, так і місцевого значення; як про давно відомі, так і про нововідкриті.

В Україні приблизно 140 тис. нерухомих культурних пам'яток. Майже 100 тис. з них вже внесено до Реєстру. Цю роботу здійснюють місцеві органи уповноважені на охорону пам'яток", - йдеться в повідомленні.

За інформацією МКІП, запровадження єПам'ятки дозволить сформувати єдиний масив даних про всі об'єкти культурної спадщини України, зокрема й ті, що зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях. Очікується, що впровадження реєстру перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст, особливо під час повоєнної відбудови, а також оптимізуватиме процеси охорони пам'яток України на всіх рівнях державного управління.

Як допомогти клієнтам захистити нерухомість? Сервіс SMS-Маяк дозволяє налаштувати моніторинг об'єктів та контролювати будь-які реєстраційні зміни. Придбайте зараз.

Читайте також:

Особливості договору купівлі-продажу майбутнього об'єкта нерухомості

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини